• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti odhalili sochu korupce

Socha korupce V pondělí 8.10. odhalili Piráti před úřadem Středočeského kraje Sochu korupce. Místo sochy ale na místě zbyl jen prázdný podstavec s logem Evropské unie a cedulkou „Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem soudržnost a konkurenceschopnost – Operační program umění – výzva budoucnosti“.

„Chtěli jsme ukázat, že místo některých zakázek mohly kraje postavit třeba Sochy korupce a výsledek by byl lepší. Alespoň by o svůj podíl přišel organizovaný zločin, který díky těmto penězům dále posiluje,“ uvedl místopředseda Pirátů Mikuláš Ferjenčík.
„Slovo korupce se v dnešní době nadužívá tak, že dnes už skoro nikdo neví, co to přesně ta korupce je. Na příkladu této sochy vysvětlujeme, jak se korupce projevuje ve státní správě. Realizují se kvůli ní projekty, které nikdo nepotřebuje, a k tomu se ještě realizují špatně. Na oba tyto problémy Pirátský happening poukázal,“ dodává Lenka Matoušková, kandidátka do senátu v okrese Benešov.
„Piráti už mají dlouho v programu projekt Otevřeného státu, který velkou systémovou korupci znemožňuje. Je snadné odhadnout, proč zveřejňování státních zakázek na Internetu předem, transparentní účty, zákon o státní službě nebo dvoustupňová výběrová řízení nejsou už dávno v krajích zavedena. Politici, kteří jsou právě u moci, se za svůj koníček a národní sport nestydí a nejspíš také chtějí být zvěčněni na podobné Soše korupce,“ uzavírá lídryně Pirátů pro Středočeský kraj Gabriela Antošová.

Pirátská strana kandiduje ve všech krajích a jejich program pro krajské volby 2012 naleznete na adrese: http://www.pirati.cz/volby2012/program

Kontakt: Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Pirátů, 737 943 770, mikulas.ferjencik@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.