• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti demonstrovali za svobodu pěstování

Demonstrace proti likvidaci growshopů O víkendu probíhal v Praze třídenní konopný veletrh Cannafest. Tato akce spojuje konopnou kulturu a scházejí se zde jak prodejci pěstební techniky a dalších s konopím svázaných artiklů, tak i neprofitující konopní nadšenci a vůbec všechny bytosti postižené láskou k této úžasné rostlině. Mezi jinými na veletrhu mělo svůj stánek i Piráty podporující internetové Radio Rastafari, v jehož vysílání zástupkyně garanta programového bodu Drogy Janka Michailidu opakovaně vyzývala posluchače rádia a návštěvníky veletrhu k účasti na demonstraci proti likvidaci growshopů. Z Cannafestu se lidé bojující za svobodu pěstování přesunuli na Staroměstské náměstí, aby protestovali proti nedávným raziím v obchodech s pěstitelskou technikou. Na této akci Janka promluvila k demonstrantům. ~~READMORE~~

„Pirátská strana, která jako jediná prosazuje legalizaci všech psychotropních látek, razie na growshopy důrazně odmítá. V době, kdy světoví lídři včetně někdejšího šéfa OSN Kofiho Annana prohlásili, že válka proti drogám byla jen vysáváním peněz z kapes daňových poplatníků a nepřinesla žádný prokazatelný pozitivní účinek, nám připadají současné zákroky policie jako krok zpět. Pirátská strana založila sbírku za účelem právní pomoci podnikatelům postiženým touto kauzou na svém transparentním účtu pod variabilním symbolem 300002. Dále bych chtěla upozornit na to, že se k nám dostala zaručená zpráva, že minimálně jeden úředník státní správy dostal pokyn k tomu, aby získal databázi zákazníku nejmenovaného growshopu a posléze tyto stránky nahlásil. Rozhodně není nutno panikařit, ale vyzýváme ke zvýšené opatrnosti,“ říká zástupkyně garanta Drogy Janka Michailidu.

Pirátská strana považuje nynější situaci za tristní, a proto se snaží pomoc při řešení aktuální situace. Rádi bychom tímto vyzvali své příznivce, aby podepsali Petici proti kriminalizaci obchodů s pěstitelským vybavením (viz související odkazy). O celou situaci se budeme zajímat i v budoucnu. Současnou represi vůči growshopům považujeme za evidentní selhání demokratických principů, a proto se v tomto sporu stavíme na stranu podnikatelů. V demokratické společnosti by neměla býti narušována práva a svobody jejích členů.

Kontakt

Janka Michailidu, zástupkyně garanta programového bodu Drogy, jana.michailidu@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.