• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti děkují voličům a oslavují volební úspěch

Pirátský volební štáb na lodi Kristian Marco v Praze Piráti slaví zatím nejúspěšnější volební výsledek od svého vzniku. Libor Michálek postoupil do druhého kola Senátních voleb na Praze 2, celostátně získali Piráti v krajských volbách až 3 procenta hlasů. Lodí Kristian Marco kotvící na Vltavě v Praze se nesly výkřiky nadšení.

~~READMORE~~

Libor Michálek, nezávislý kandidát nominovaný Piráty a podporovaný koalicí Pirátů, lidovců a zelených, dostal v Praze 2 a 3 přes 24 procent hlasů, a proto postupuje jako první kandidát do druhého kola senátních voleb. V případě vítězství ve druhém kole by tak Piráti získali zastoupení v Parlamentu.

„Poděkoval bych rád zejména dobrovolníkům, kteří mi pomáhali v kampani. V Senátu se chci zasadit hlavně o otevřený stát, který považuji za nadstranické téma. V druhém kole senátních voleb Vás proto tímto žádám o vyjádření podpory,“ říká Libor Michálek.

Ve Středočeském kraji dnes dostali Piráti přes 3 procenta hlasů. Lídr kandidátky Gabriela Antošová k tomu říká:

„Děkuji za důvěru našim voličům, i když jsme se zatím do zastupitelstev krajů nedostali. Jsme ale rádi, že jsme naším programem oslovili tolik voličů. Pokračujeme ve zveřejňování informací, připomínkování existujících návrhů a rozšiřování programu. Budeme připraveni na volby do sněmovny a do Evropského parlamentu v roce 2014.“
„Vzrůstající obliba Pirátských stran poukazuje na fakt, že ostatní strany vůbec neřeší některé problémy, které ale občany trápí. Vedle toho lidé etablovaným politickým stranám jednoduše nevěří. Piráti již v minulosti dokázali, že svým voličům naslouchají,“ řekl předseda Ivan Bartoš.

Související odkazy

  • Volby (Český statistický úřad)
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.