• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti dali Legu šanci ustoupit

Nestranný soudce 21. srpna 2013 proběhlo u Městského soudu v Praze první jednání v soudním sporu, v němž společnost Lego žaluje Českou pirátskou stranu kvůli ztvárnění jejího protikorupčního volebního spotu. Piráti se rozhodli dát Legu šanci ustoupit a souhlasili s odročením jednání na dva měsíce za účelem nalezení smíru.

Podstatné u volebního spotu Vypustíme kaprům rybník! není samotné umělecké ztvárnění a použité figurky, ale obsah.

„Volební spot Pirátů poukazoval na neudržitelný stav v poslanecké sněmovně, ve které zasedali poslanci napříč stranami zapletení do korupčních skandálů. Tzv. kapři se odmítali rozpustit a drželi se svých postů za každou cenu. Právě to bylo nosnou myšlenkou volebního spotu, kterému dal vývoj za pravdu,“ říká Jakub Michálek, místopředseda Pirátů.

Piráti spor nerozpoutali a nechtějí zbytečně zatěžovat soudy, proto připouštějí smír. Lego již ve svém písemném vyjádření připustilo, že žádná firma nemůže rozhodovat o tom, jak vlastníci používají zakoupené výrobky. To podle Pirátů platí i pro umělecké ztvárnění těchto výrobků.

„O osudu volebního spotu Vypustíme kaprům rybník!, který Piráti museli na příkaz soudu smazat, jsme ochotní s Legem diskutovat. Je ovšem potřeba, aby Lego – stejně jako Městský soud v Praze – vzalo v úvahu, že nejsme obchodní společnost prodávající hračky, ale politická strana se zastoupením v Parlamentu,“ uzavírá Jakub Michálek, místopředseda Pirátů.

S nadsázkou lze shrnout, že zatímco zástupci jiných politických stran stojí před soudem kvůli korupčnímu jednání, Piráti stojí před soudem kvůli protikorupčnímu spotu.

Kopie spotu, kterou v souladu s jeho licencí zveřejnil příznivec Pirátů, je na webu YouTube.

Kontakt

Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Pirátů, 737 943 770

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.