• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti budou na Vysočině hledat nové členy

V sobotu 3.10. se v Jihlavě sejde druhý nejvyšší orgán České Pirátské strany. Bude zde zasedání Republikového výboru. Na programu bude strategie ke krajským volbám, dále se bude rokovat o možném zrušení zákazu hotovosti pro veškeré platební operace Pirátské strany. Naplánovaná je i diskuse k programovému bodu Zemědělství, což je pro Vysočinu důležité téma.

~~READMORE~~

Republikový výbor (RV) je cca dvacetičlenný orgán, jehož hlavním úkolem je tvořit politický program strany. Schází se čtyřikrát ročně. V Jihlavě to bude poprvé, a to konkrétně v Pivovarské restauraci od 10 hodin. Jako všechna zasedání RV, i toto bude otevřené veřejnosti i případným novinářům. Z probíhajícího jednání bude přenášen a zaznamenáván zvukový stream.

Členové krajského sdružení Vysočina budou na zasedání k dispozici i zájemcům o spolupráci či vstup do strany. „Vítán je u nás každý, kdo v politice vidí možnost zlepšit něco pro lidi ve svém okolí. Budu ráda, když přijdou lidi, aby poznali, co my, Piráti, děláme, a o co nám jde,“ zve případné zájemce Michaela Vodová, čerstvě znovuzvolená předsedkyně KS Vysočina. Souběžně se zasedáním RV totiž proběhne i neformální členská schůze kraje Vysočina.

Piráti si dali v krajských volbách za cíl uspět aspoň v sedmi krajských zastupitelstvech. Základním cílem je vytvořit kraje, které nejsou pračkou na dotace a neslouží k skrytému financování politických stran, naopak jsou otevřené občanům a dobře se starají o dopravu, nemocnice, školství a jiné krajské záležitosti. V některých krajích jednají o koalicích s programově blízkými subjekty, v jiných jsou rozhodnuti jít do voleb samostatně.

Kontakt

Mgr. Michaela Vodová, michaela.vodova@pirati.cz, 602 276 233 - Republikový výbor Pirátů

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., ivan.bartos@pirati.cz, 603 415 378 - Mediální odbor Pirátů

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.