• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti a Zelení zahájí jednání o vytvoření společného senátorského klubu

Předseda pražských Pirátů Ondřej Profant a nově zvolený senátor Václav Láska Ve druhém kole senátních voleb ve dnech 17. a 18.10. 2014 uspěli oba postoupivší kandidáti, se kterými Piráti uzavřeli volební spolupráci a v jejich kampani je podporovali. Tento úspěch navazuje na velmi příznivé výsledky z komunálních voleb a poskytuje Pirátům větší podíl na tvorbě a připomínkování zákonů schvalovaných v Senátu.

~~READMORE~~

Piráti děkují voličům, že se nenechali přesvědčit masivními předvolebními kampaněmi našich politických konkurentů a dali přednost kvalitním osobnostem, které v druhém kole senátních voleb zvolili jako své zástupce. Jsme přesvědčeni, že Václav Láska a Jitka Seitlová budou v Senátu působit jako síla, která přispěje ke zlepšení politické kultury a hlavně k přijímání kvalitní legislativy. Úspěch našich kandidátů nás velmi těší a posílení propirátského vnímání politiky v Horní komoře Parlamentu nám umožní účinněji prosazovat náš program.

Pirátská strana již oslovila Libora Michálka a nově zvoleného senátora Václava Lásku ohledně možnosti vytvoření společného senátorského klubu složeného z dalších obdobně smýšlejících senátorů, kteří byli zvoleni jako nezávislí nebo kandidovali v koalici s podporou více subjektů.

Od vytvoření společného senátorského klubu si Piráti slibují efektivnější rozšiřování jejich témat jako transparence státní správy a politických stran, ochrana občanských a spotřebitelských práv a svobod či technologická modernizace a s ní spojený rozvoj ekonomiky do politického prostoru.

Kontakt

Vít Konečný, vedoucí mediálního odboru, vit.konecny@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.