• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti v Praze formují globální politickou sílu

Tento víkend (13.–15. dubna) se do Prahy sjedou Piráti z celého světa na pravidelnou konferenci Pirate Parties International (PPI). Osobní účast potvrdili zástupci 24 Pirátských stran z celého světa a zhruba desítka stran se do konference zapojí přes Internet.

Pražská konference PPI je největší mezinárodní pirátskou akcí v historii. Účastní se pirátské celebrity, například europoslankyně Amelia Andersdotter, zakladatel Pirátského hnutí Rick Falkvinge, spisovatel Cory Doctorow [4] nebo člen berlínského parlamentu za Piráty Fabio Reinhardt. Přesné časy a témata projevů jsou uvedeny v programu konference [1].

~~READMORE~~

Ivo Vašíček, místopředseda Pirátů, říká:

„Internet nezná hranice a hranice nemají ani Pirátská témata. Vrátit lidem vliv na rozhodování o osudu svých zemí, otevřít politiku i hospodaření států a udržet svobodný Internet můžeme jedině společně. Proto se scházíme, kopírujeme od úspěšných kolegů a realizujeme společné kampaně.“

hmac: : tiskove-zpravy:pirati-v-praze-formuji-globalni-politickou-silu

„Pražská konference je první krok k vytvoření společné části Pirátského programu pro eurovolby 2014. Vytvoření společného programu může rozšířit úspěchy Pirátů z Německa do celé Evropy a prosadit všude transparentní veřejnou správu,“ doplňuje Mikuláš Ferjenčík.

Piráti diskutují v rámci OpenSpace o řadě aktuálních témat. Koordinují společný postup proti kontroverzní smlouvě ACTA a CISPA (další pokus o cenzuru Internetu), obranu proti data retention a jiným pokusům o sledování občanů a postupy v celé řadě dalších projektů. Celosvětová spolupráce mezi Pirátskými stranami se v Praze přenese z Internetu do prostor Hubu v Praze na Smíchově. Konference je zajímavá i po technické stránce, neboť se někteří delegáti jednání zúčastní prostřednictvím Internetu.

Na konferenci mají po celou dobu volný přístup média [2]. V sobotu i v neděli od 10:00 do 11:30 je vhodný čas pro rozhovory s účastníky. Po projevech zodpoví delegáti dotazy hostů i médií. V sobotu také vystoupí pirátská europoslankyně Amelia Andersdotter. Cory Doctorow, spisovatel dlouhodobě kritizující kopírovací monopol, přednáší v sobotu od 16 hod. Novinářům bude k dispozici v sobotu odpoledne. Na konferenci budou předávat své zkušenosti pirátští poslanci z Berlína, kteří se zúčastní celé konference, stejně jako řada dalších významných osobností pirátského světa.

Sobotní jednání končí v 18:00 společným focením a tiskovou konferencí. Média jsou zvána i na neformální setkání v pátek od 19:00 a v sobotu od 20:00 v restauraci U Peronu. V neděli 15. 4. v 17:00 vystoupí Rick Falkvinge, zakladatel Pirátského hnutí. Poté Ivan Bartoš, předseda českých Pirátů, konferenci uzavře prezentací výsledků celé konference. Na klíčové projevy Coryho Doctorowa a Ricka Falkvinga má volný vstup i veřejnost.

Odkazy
[1] Program konference
[2] Registrační formulář – ze kterého sdělovacího prostředku jste, prosím uveďte do kolonky poznámka
[3] Tisková zpráva o konferenci PPI
[4] Cory Doctorow
[5] Hub Praha, místo konání konference
[6] U Peronu, neformální část akce
[7] Pirate Parties International

Kontakty
Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Pirátů, 737 943 770
Ivan Bartoš, předseda Pirátů, 603 415 378

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.