• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti upřednostňují samostatné kandidátky

hmac:af67a74e355a2a453f1c4c49ac542b98 : tiskove-zpravy:pirati-uprednostnuji-samostatne-kandidatky

RV Pardubice, 2012Republikový výbor Pirátů se rozhodl, že upřednostní samostatné kandidátky, definitivní rozhodnutí v jednotlivých krajích padnou do konce března.

„V nastávajících volbách představíme unikátní program. Věříme, že programy, které připravíme, výrazně zvýší kvalitu života v krajích. Uchopili jsme témata, které veřejností už dlouho rezonují, ale zatím nikdo se jimi nedokázal relevantně zabývat. Náš program bojuje proti zatuchlosti stávajícího systému a proti šířícímu se strachu a nejistotě,“ řekl předseda krajského sdružení Jiří Kadeřávek.

Spokojenost s prací krajských sdružení vyjádřil i předseda strany Ivan Bartoš: „Líbí se mi, že jsou kraje velmi samostatné a tvůrčí. Krajům prostě věřím.“

Členové republikového výboru se po obědě zúčastnili spontánní demonstrace proti ACTA. Během ní ještě sebrali další podpisy pod petici proti ACTA. Na zpáteční cestě z náměstí se setkali se skupinkami seniorů, kteří v diskusi zmínili vlastní zkušenosti v boji s totalitou.

„Zrovna v den dnešní Facebookové stávky, kdy lidé okupují zdi ostatních politických stran a žádají o nesouhlas s kontroverzní smlouvou ACTA, nás podpora občanů obzvlášť těší,“ usmívá se odborník na ACTA Mikuláš Ferjenčík.

V neděli republikový výbor projednával fungování personálního odboru. Potřeba odboru se objevila v důsledku množství zájemců, kteří se chtějí připojit díky odporu proti ACTA. Druhou polovinu schůze Piráti věnovali ústavnímu zákonu o svobodném Internetu.

Tisková konference o závěrech setkání Republikového výboru, a tedy i o závěrech jednání o ústavním zákonu, bude v úterý 28.2. v 11 hodin v kavárně Retro poblíž Náměstí Míru v Praze.

Kontakty:

Mikuláš Ferjenčík, místopředsda Pirátů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Ivan Bartoš, předseda Pirátů, ivan.bartos@pirati.cz, 603 415 378

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.