• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti se účastní Occupy Klárov

Pirátská strana se zúčastní protestní akce Occupy Klárov. Piráti chtějí s protestujícími navázat dialog v tématech jako je participace na demokracii a program s důrazem na dodržování lidských práv a svobod.

„S účastníky protestu chceme rozvíjet diskusi nad tématy, jako je například participace na demokracii nebo odvolatelnost ústavních činitelů, které jsou už dlouho jedním ze základních programových bodů Pirátů. Kromě toho chceme nabídnout už propracovaný program s velkým důrazem na dodržování lidských práv a osobních svobod. Přinášíme také zkušenosti získané z pořádání demonstrací či protestních happeningů,“ říká Ondřej Profant, kapitán pražských Pirátů.

~~READMORE~~

„Pirátská strana by ráda navázala s okupanty dialog, protože stejně jako v případě Pirátského hnutí se i u Occupy jedná o globální ideový směr, a vzájemná názorová výměna může oba myšlenkové proudy obohatit. Piráti si rovněž kladou za cíl české „Rozhořčené“ nabádat ke konstruktivním řešení, nikoliv k pouhé negaci současného stavu,“ doplňuje Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Pirátů.

Pirátská strana od 28. 4. rozloží svůj stan na Klárově se záměrem podpořit myšlenky hnutí Skutečná demokracie teď, které volně navazuje na hnutí 15M nebo Occupy (známého například díky okupování Wall Street). Piráti se jako už vícekrát v minulosti chtějí připojit ke spontánním občanským protestům, které nejsou organizovány zpoza opony, kde za nitky tahají parlamentní politici, prominentní firmy nebo jakékoliv jiné podezřelé zájmové skupiny.

„Jedná se o autentickou iniciativu, které máme co nabídnout, a pevně věřím, že naše názory nevezme na lehkou váhu. Z následné diskuse očekávám zajímavé závěry,“ uzavírá Ondřej Profant, kapitán pražských Pirátů.

Odkazy

  • Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Pirátů, 737 943 770
  • Ondřej Profant, kapitán pražských Pirátů, 607 580 015
  • Ondřej Krump, tiskový mluvčí SDT, 603 552 269
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.