• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti předali petici Internet bez cenzury poslancům

hmac: : tiskove-zpravy:pirati-predali-petici-internet-bez-cenzury-poslancum

Praha - 21.6.2011 - tisková zpráva České pirátské strany

Více než 13 000 lidí podpořilo petici Internet bez cenzury, na jejíž přípravě a následné propagaci se spolupodíleli i Piráti. Parlamentní poslanci takovou odezvu zjevně neočekávali. Ještě v pátek se zdálo, že je od schválení novely loterijního zákona, tak jak prošla druhým čtením, nic neodradí. O přílepku má poslanecká sněmovna rozhodnout dnes, ovšem jednání se může protáhnout.

Roman Kučera, člen petičního výboru a člen Pirátské strany, k petici řekl: „Děkuji všem signatářům a šiřitelům petice za jejich podporu. Za čtyři dny jsme sebrali tolik podpisů, že poslanci nemůžou ignorovat. Dnes ve 13:30 jsme všechny podpisy předali petičnímu výboru Poslanecké sněmovny. Bez vás bychom to nedokázali!“

Kučera, který je zároveň členem rozhodčí komise Pirátské strany, uvedl, že všech 13010 podpisů dodali poslancům na CD a že stejnou výzvu chtějí předat i senátorům, pokud cenzurní přílepek ve sněmovně projde. „Počet podpisů roste každou minutou. Teď už se blíží ke 14 tisícům,“ dodal Kučera.

Poslankyně Orgoníková převzala petici a vyjádřila s připravovaným návrhem na cenzuru Internetu nesouhlas. Dodala ovšem, že za ostatní poslance ručit nemůže. Kučera přítomné poslance mimochodem upozornil, že stávající koncepce papírových petic je zastaralá a že je potřeba umožnit i elektronickou formu petic. „Bez Internetu bychom 14 tisíc podpisů za pár dnů nikdy nevybrali,“ konstatoval Kučera.

Pirátská strana vyjadřuje znepokojení nad způsobem, kterým legislativní proces přijímání loterijního zákona probíhá: „Poslanec vládní strany TOP09 si nemůže dovolit navrhnout protiústavní přílepek s odůvodněním, že to když tak změní senát, nebo sněmovna schválí rychlou novelu. Legislativní proces je pro občany zcela netransparentní a budeme se zabývat způsoby, jak ho zcivilizovat pomocí moderních technologií,“ řekl člen komise pro kopírování a Internet Jakub Michálek.

Více informací: Roman Kučera, člen petičního výboru Internet bez cenzury, tel. 603 268 338

Odkazy
Petice proti přijetí novely – http://www.internetbezcenzury.cz
Tisková zpráva o protestu Pirátské strany z pátku 17. 6. – http://www.piratskastrana.cz/tiskove-zpravy/piratska-strana-protestuje-p...
Sněmovní tisk 138/2 – http://www.psp.cz/sqw/text/text2.sqw?idd=72126
Nejpopulárnější poslanec v Česku zavádí cenzuru Internetu – http://www.piratske-noviny.cz/?c_id=33278Flattr this

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.