• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti předali anticenu a protestovali proti bourání památek

hmac:b8530fe84f6228ee31f885c56b55613a : tiskove-zpravy:pirati-predali-anticenu-protestovali-proti-bourani-pamatek

Pirátská strana uskutečnila 16. října 2011 protestní shromáždění před Ministerstvem kultury na Maltézském náměstí, kde upozornila na problém likvidace gotických sklepů. Gotické sklepy u pražské Národní třídy nechal ministr Besser (TOP 09) na pospas developerům, i když před volbami TOP 09 slibovala ochranu památek.

Obrázek

Při této příležitosti předali Piráti ministerstvu kultury prestižní cenu ZAVŘENO, kterou udělila ministerstvu kultury organizace Otevřete.cz za špatný přístup k informacím. Ministerstvo cenu odmítlo převzít, ačkoliv na to mělo celý rok. Z pozvaných zástupců ministerstva na happening nikdo z nich nepřišel. Celé shromáždění však sledovala policie, která v okamžik zavěšení cedule na okenní mříž vyzvala představitele Pirátů, aby „Jménem zákona z okna slezli“ (video).

Obrázek

Piráti překřtili ministerstvo na ministerstvo kopírovacího monopolu, protože ministerstvo si dalo značku copyrightu samo do loga a protože často prosazuje politiku blízkou organizacím OSA, Dilia a Intergram. Happening skončil nelegální veřejnou produkcí písně Zdeňka Svěráka „Postav třeba Svěrák, upeč třeba zeď,“ za jejíž použití vysoudil Svěrák v roce 2006 částku 200 000 Kč.Flattr this

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.