• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti odborům: Zkopírujte náš program!

hmac:dd55b96245d1bbe415ecc4a8a37dfa0a : tiskove-zpravy:pirati-odborum-zkopirujte-nas-program

Praha - 15.6.2011 - stanovisko České pirátské strany

Pirátská strana považuje občanské nepokoje, včetně stávek, za přirozený projev nespokojenosti lidí s politickým směřováním země. Ani pravicová, ani levicová vláda za posledních dvacet let nebyly schopny přispět k řešení základních problémů korupce a vlivu zájmových skupin na právo v našem státě. Vládnoucí staré struktury nechtějí problémy analyzovat, natož řešit. Avšak ani odbory, které stávku přesunuly na čtvrtek, s žádným řešením nepřicházejí.

Za poskytnutí obrázku děkujeme brněnskému kreslíři Karlu "Kodlos" Hohlovi - http://humor.kodlos.com

Proto odborům navrhujeme, aby do svých požadavků implementovaly programové body Pirátského programu, které se věnují transparenci státu (Otevřený stát) a přímé demokracii (Kontrola občanů nad politiky). Pouze komplexní a radikální změna financování politických stran, zcela průhledné hospodaření veřejných institucí, odborná apolitická státní správa a široká účast občanů v rozhodování mohou vést k řešení problémů, které společnost znepokojují.

Adam Šoukal, místopředseda Pirátské strany, řekl: „Pokud by vláda přistupovala k jednáním tripartity s respektem a snahou o konstruktivní diskuzi, jistě by nebyly nátlakové akce tohoto typu potřeba. Ovšem s ohledem na silně se negativizující přístup společnosti k praktikám parlamentních stran v době, kdy jedinou "správnou" cestou jsou škrty a zvyšování daní ruku v ruce s dalším "přerozdělováním" majetku, vyvstává otázka, zda mají vládnoucí partaje ještě dostatečný mandát na to, aby žádaly občany této země o další finanční prostředky na své hrátky s čertem.“ Marcel Kolaja, spolupředseda Internacionály pirátských stran, k tomu následně dodal: „Dokud bude politika byznys, doprava i doleva povede stále stejným směrem.“

Odkazy:

Kontakty:Flattr this

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.