• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Pirát vyhrál u soudu, informace o amnestii Klaus utajoval nezákonně

Městský soud v Praze dnes zrušil tři roky staré rozhodnutí, kterým kancelář prezidenta republiky odmítla poskytnout informace o přípravě amnestie prezidenta Klause.

~~READMORE~~

„Jsme rádi, že nám soud dal za pravdu a rozhodnutí zrušil. Prezident Klaus odmítl uvést seznam lidí, kteří se na přípravě amnestie podíleli a kteří k ní měli před zveřejněním přístup. Při odmítnutí neuvedla kancelář jediný zákonný důvod. Dnešní rozsudek znamená to, že prezident se bude muset žádostí zabývat znovu. Piráti jsou přesvědčeni, že veřejnost má právo znát pravdivé informace o tom, kdo se na přípravě amnestie podílel, nikoliv pouze dohady. Považujeme nicméně za smutnou vizitku našeho státu, že občan musí na informace čekat tolik let,“ říká Jakub Michálek – Pirát, který Klause za utajování informací zažaloval.

Klausova kontroverzní amnestie vstoupila do dějin tím, že zastavila trestní stíhání celé řady tunelářů, kteří spáchali závažné hospodářské zločiny často právě za vlády prezidenta Klause. Část kriminálníků, na které se amnestie také vztahovala, se navíc po propuštění vrátila do vězení jako recidivisti.

Související odkazy

Kontakt

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek, jakub.michalek@pirati.cz, 775 978 550, pražský zastupitel a předseda pražských Pirátů

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.