• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Libor Michálek, nominovaný Piráty, zvolen se 74 % hlasů do Senátu

libor-zvolen.jpg Libor Michálek, známý whistleblower, vyhrál senátní volby v nejsledovanějším volebním obvodě v republice, na Praze 2 a 3. Libor Michálek byl do senátních voleb zvolen na kandidátce koalice Pirátů, Strany zelených a KDU-ČSL, na kterou ho nominovala Pirátská strana. Piráti tak poprvé získali ve volbách zastoupení v národním parlamentu.

~~READMORE~~

„Libor Michálek byl dobrou volbou. Víc než vítězství však bude Piráty zajímat dalších 6 let jeho práce. Oboustranná komunikace a otevřenost byla podmínkou jeho nominace. Rozhodnutí o jeho podpoře nebylo rozhodnutí vedení, o nominaci Libora Michálka hlasovalo celostátní fórum Pirátů a získal 85 % hlasů našich členů. Chceme mu poskytnout ze strany Pirátů kvalitní podporu, aby mohl lépe prosazovat průhlednost hospodaření a přístup k informacím. Hodnoty, které jsou klíčové nejen pro Piráty, ale i Libora Michálka,“ říká předseda Pirátů Ivan Bartoš.
„Jsem velmi příjemně překvapen po tom, co se vyjádřila ODS, Svobodní a neoficiálně i TOP09, že podpoří pana Křečka. Myslím, že podpora konkurenčního kandidáta ze strany těchto stran je proto, že tyto strany vůbec nechtějí, aby jim do politiky někdo jiný mluvil. Lidé jsou znechuceni, ať už jsou politici z levé nebo pravé části spektra, a to natolik, že jsem rád, že občané podpořili ve volbách alespoň mě. Můj program je jednoduchý, jasný a je zveřejněn ve 12 bodech na Internetu. Jako největší problém vidím předražování veřejných zakázek,“ vyjádřil se k vítězství Libor Michálek.
„Pro nás to teď znamená, že Piráti získali jako nominující strana zastoupení v Senátu. Libora Michálka čeká složitý úkol, aby dlouhodobě pracoval na úplném zprůhlednění hospodaření státu a veřejných institucí. Jako senátor bude mít také lepší přístup k dokumentům a čekáme, že i nadále bude veřejnost upozorňovat na aktuální problémy a kauzy,“ doplňuje Jakub Michálek, první místopředseda Pirátů a Michálkův jmenovec.
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.