• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Léčba konopím není zvlášť závažný zločin

Dušan Dvořák s pacienty před soudní místností Česká pirátská strana se připojuje k žádosti o obnovu trestního procesu a stížnosti pro porušení zákona v procesu s konopným léčitelem Mgr. Dušanem Dvořákem. Dvořák pěstoval konopí pro pacienty a pomáhal jim v léčbě – takové jednání je podle současné legislativy zvlášť závažným zločinem. S takovou klasifikací Pirátská strana nemůže souhlasit.

~~READMORE~~

Podle Pirátů v této věci nejde o osobu Dvořáka, ale o princip. „Šikanování konopných léčitelů státem považujeme za zvrhlé a zcela v rozporu nejen s programem Pirátů, ale se samotnými principy fungování demokratické společnosti,“ uvádí se v usnesení republikového předsednictva.

Současná legislativa, soudní procesy a perzekuce mají nepochybně devastující vliv na všechny, kdo se léčbě konopím věnují, Dušana Dvořáka nevyjímaje. „Vzhledem k nedávné sebevraždě nemocné paní, která byla vláčena po soudech za pěstování léčivého konopí a samoléčbu, kterou stát odmítl poskytnout, cítíme potřebu náš postoj takto veřejně opakovaně deklarovat,“ řekl předseda Ivan Bartoš.

Pirátská strana má v programu úplné povolení pěstování a držení konopí pro léčebné účely. Vedle toho projednává republikový výbor i návrh nové komponenty programu, která se týká drog. Navrhované změny by měly směřovat k úplné legalizaci drog, zdanění a regulaci podle stupně škodlivosti.

Odkazy

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.