• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

ČPS chce být partnerem Americké obchodní komory v přípravě zákona o veřejných zakázkách

hmac:f1161bd6a1dd81b8b96143369efc3559 : tiskove-zpravy:cps-chce-byt-partnerem-americke-obchodni-komory-v-priprave-zakona-o-verejnych-zakazka

Brno - 10.3.2010 - tisková zpráva České pirátské strany

Česká pirátská strana vítá iniciativu zahraničních společností zastřešených Americkou obchodní komorou, které cítí potřebu změny v oblasti hospodaření s veřejnými financemi a přidělování státních zakázek. Součástí našeho programu je i bod "3. Otevřený stát", kde nabízíme komlexní sadu řešení kontroly toku veřejných financí a omezení korupčního prostoru pomocí plné transparence státní správy. Další pojistkou je možnost odvolání přímo zvolených zástupců v případě, že se zjistí jejich protizákonné chování pomocí referenda iniciovaného peticí (bod 4. Přímá demokracie a oddělení moci).

Proto jsme dnes nabídli českému zastoupení Americké obchodní komory naši aktivní spolupráci na přípravě nového zákona o veřejných zakázkách. Jsme rádi, že velké firmy nezavírají před zjevným plýtváním veřejnými prostředky oči a samy připravují protikorupční opatření. Smutným faktem je, že tak vlastně musí suplovat práci současných zvolených zákonodárců.

Jaroslav Kučera, předseda komise pro otevřenou státní správu, k nabídce dodal: Chceme, aby ve výsledku šlo o dobře připravený zákon, který státní zakázky zlevní a tím ušetří peníze nás všech, občanů a samozřejmě i českých a zahraničních firem."

Odkazy:
Článek na ihned.cz - http://domaci.ihned.cz/c1-41152750-americane-se-pustili-do-boje-s-korupci-v-cesku-pripravi-politikum-novy-zakon
Americká obchodní komora - http://www.amcham.cz
Program ČPS pro volby do PSP 2010 - http://www.pirati.cz/wiki/volby2010:start

Kontakty:

Komise pro otevřenou státní správu a přímou demokracii

  • Jaroslav Kučera, jaroslav.kucera(zav)ceskapiratskastrana.cz

Mediální odbor ČPS

  • Jan Podhajský, jan.podhajsky(zav)ceskapiratskastrana.cz
  • Jaroslav Kučera, jaroslav.kucera(zav)ceskapiratskastrana.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.