• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Česká pirátská strana dnes podala kandidátky ve všech krajích - Piráti si v nadcházejících volbách věří

Ivantiskovka Čeští Piráti se již podruhé účastní voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Do úterního odpoledne podali Piráti kandidátky na krajské úřady ve všech krajích, v některých i elektronicky. Většina kandidátních listin je kompletních. V několika krajích ještě dobíhají primární volby a Piráti další jména doplní v termínu, kdy je možné seznam kandidátů upravovat.

Kandidátky Pirátů byly otevřeny i nestraníkům. Ze zajímavých osobností, které výzvu přijaly, je třeba zmínit Luďka Maděru, bojovníka za právo na informace, který se domohl u Nejvyššího správního soudu přelomového rozsudku, podle něhož informace o odměnách z veřejných prostředků musí být zveřejněny. Piráti si ho zvolili lídrem ve Zlínském kraji. Na čelních místech v Praze je to pak například Robert Veverka, známý propagátor legalizace konopí, předseda občanského sdružení Legalizace, majitel časopisu téhož jména a faktický organizátor pochodu Million Marihuana March, nebo redaktor, spisovatel, blogger a muzikant Ivan Dérer.

„Podle některých průzkumů to letos nevypadá vůbec zle. Například v Praze a Středních Čechách padají předběžná čísla nad hranici tří procent (3,7 % a 3,4 %), a to jsme prakticky ještě nezačali s kampaní,“ pochvaluje si předseda Ivan Bartoš, který vede Piráty v Praze. „Očekáváme i zásadní příliv hlasů z řad studentů, kteří se z 20,6 procent vyjádřili pro Piráty v minulých studentských volbách za účasti téměř 22 000 hlasujících, z nichž bude moci celá řada letos volit poprvé doopravdy. To je pro nás zajímavý ukazatel. Nejlepším průzkumem pro nás však budou volby samotné,“ dodává.

Piráti v těchto dnech schvalují poslední detaily svého volebního programu, který je postaven na stranickém, ale konkretizuje některé jeho obecnější body. Hlavní témata jsou však jasná od počátku a byla schválena již téměř před měsícem. Jsou to: svobodný přístup k informacím, reforma demokracie a vzdělanostní společnost.

„Chceme, aby se společnost přizpůsobila technologické realitě třetího tisíciletí. Proto ve volebním programu řešíme směrování k vzdělanostní ekonomice. Tržní ekonomika musí lidem sloužit. Nemůže nás nutit k snižování kvality života kvůli růstu zisků, tak jako to vidíme dnes. Nechceme, aby byla Česká republika zdrojem levné pracovní síly, ale abychom byli atraktivním místem pro rozvoj nejmodernějších technologií. Návrhy na změny daňových sazeb a různé dílčí regulace se pokoušejí řešit následky, my však chceme řešit příčiny,“ říká Ivo Vašíček, místopředseda Pirátů a lídr kandidátky v Jihomoravském kraji.

Piráti chtějí svůj volební program představit na tiskové konferenci pořádané ve čtvrtek 19.9.2013 od 15:00 na lodi Kristian Marco.

Kontakt

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., předseda Pirátů, ivan.bartos@pirati.cz, +420 603 415 378

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.