• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Cenzura Internetu neprošla ani na druhý pokus, Pirátům to nestačí.

hmac: : tiskove-zpravy:cenzura-internetu-neprosla-ani-na-druhy-pokus-piratum-nestaci

Praha - 27. 10. 2011 - tisková zpráva České pirátské strany

Piráti spolu s 11 000 tisíci signatáři petice internetbezcenzury.cz zastavili další pokus o zavedení státní cenzury Internetu v České republice. Pirátská strana se nyní zaměří na prosazení ústavního zákona, který zajistí zákaz blokování stránek, zákaz odstřihávání uživatelů od sítě a zachování síťové neutrality.

Lidé Internet používají pro práci, vzdělávání, zábavu i sociální kontakt. A jsou právem rozhořčeni, pokud jim někdo Internet zakazuje nebo jim blokuje přístup k informacím, které hledají. Pirátská strana prosazuje, aby stát do komunikace mezi lidmi na Internetu nijak nezasahoval.

Těší nás, že představitelé Věcí veřejných pochopili Pirátskou argumentaci a místo blokování webových stránek, které prosazovali ještě 7. října 2010 [1], se nyní veřejně připojili k obnovené petici „Internet bez cenzury“ [2]. Současná situace naplno odhalila neudržitelný stav přípravy zákonů v ČR. Pokud poslanci v utajení vyjednávají zákony s dalekosáhlými důsledky, nemohou se divit oprávněným obavám veřejnosti, která má jen útržkovité informace. [3], [4]. Dokonce i reakce na Pirátský happening proti cenzuře [5] přišla až po pěti dnech.

Ivan Bartoš, předseda Pirátů, poznamenává: „Ve finále je více než zarážející samotný přístup Věcí veřejných. Po dalším nepovedeném pokusu prosadit cenzuru Internetu zcela mění svoji pozici a tvrdí, že žádný takový návrh vlastně nepředkládaly, a že tudíž celá petice postrádá svůj smysl. Myslí si snad současné vládní strany, že občané smí reagovat na návrhy zákonů až v momentě jejich prvního čtení na půdě poslanecké sněmovny? Nasvědčuje tomu i naše vlastní zkušenost. Zapojení veřejnosti do tvorby zákonů se koalice brání. Ačkoliv Piráti iniciovali již podruhé vznik online petice proti cenzuře Internetu, uvědomujeme si, že vítězství je společným dílem celé internetové komunity, která si nenechá státem omezovat své právo na svobodné šíření informací. Výsledek aktivity internetbezcenzury.cz nám jasně ukazuje, že je lepší být informovaný a zakročit, než později brečet nad rozlitým mlékem."

Petice „Internet bez cenzury 2.0“ bude pokračovat. O komunitu, která se kolem ní tvoří, se budeme opírat při prosazování zákonů, které cenzurním snahám do budoucna zamezí.

Odkazy:

Kontakty:Flattr this

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.