• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Celostátní fórum Pirátů zvolilo nové vedení strany

Republikové předsednictvo, Praha 2014 V sobotu 2. srpna proběhlo v Praze zasedání celostátního fóra Pirátské strany, které bylo svoláno za účelem volby nového předsednictva strany. Novým předsedou Pirátů se stal třiceiletý Lukáš Černohorský, předseda oblastního sdružení strany v Moravskoslezském kraji. Pod jeho vedením se Piráti zúčastní na podzim komunálních voleb přibližně v devadesáti obcích a ve třech obvodech ve volbách do Senátu.

~~READMORE~~

Na post předsedy Pirátů kandidovalo sedm uchazečů, Lukáš Černohorský byl zvolen v druhém kole volby ze tří zbývajících uchazečů. V druhém kole obdržel 78 hlasů, jeho protikandidát Jakub Michálek obdržel 55 hlasů a Ivo Vašíček 41 hlasů.

Celkem hlasovalo 176 členů Pirátů. Na pozice čtyř místopředsedů kandidovalo třináct uchazečů, do druhého kola volby jich postoupilo 6 a následně byli zvoleni Vojtěch Pikal z Olomouce, Dominika Michailidu z Krnska, Ivo Vašíček z Čejkovic a Tomáš Vymazal z Brna.

„Mým krátkodobým cílem je příprava strany na komunální a senátní volby a všestranná pomoc kandidátům. Jedním z mých dlouhodobých cílů bude decentralizace řady stranických činností a systémů, protože v některých oblastech je centralizace až příliš velkou brzdou. Piráti musí být akčnější, zvláště v oblasti internetu. A rád bych, aby se Piráti naučili pořádně recyklovat své staré nápady, a aplikovali je na nové situace.“, uvedl Lukáš Černohorský v kandidátské řeči.

Celostátního fóra se zúčastnila i pirátská europoslankyně Julie Reda. Ve svém projevu ocenila výrazný úspěch českých Pirátů ve volbách do Evropského parlamentu, kteří se se ziskem 4,78 % hlasů stali nejúspěšnější pirátskou stranou v Evropě. Následně pozvala zástupce českých Pirátů jako stážisty do své kanceláře v evropském parlamentu a informovala o své hlavní aktuální agendě, reformě copyrightu a mezinárodní smlouvě TTIP, kterou Piráti kritizují.

Zasedání se zúčastnil i nezávislý senátor Libor Michálek navržený Piráty a zvolený s podporou Pirátů, lidovců a zelených. Přislíbil Pirátským kandidátům do senátu podporu v nadcházejících senátních volbách.

Piráti na zasedání také ze svých stanov vyškrtli delegátský systém. Kodifikovali tak ustálenou praxi, kdy na zasedání mohou hlasovat všichni členové strany.

Odkazy

Kontakt

Vít Konečný, vedoucí mediálního odboru, vit.konecny@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.