• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Celostátní fórum Pirátů v Plzni

Hlasování V sobotu 7. září se koná celostátní fórum České pirátské strany v Plzni. Piráti na tomto zasedání zvolí předsedu a dovolí jednoho místopředsedu, na programu jednání jsou také úpravy stanov Pirátské strany, projednání volebního programu a strategie pro předčasné volby. Součástí programu celostátního fóra je i tisková konference pro novináře.

O návrat na předsednické křeslo bude usilovat Ivan Bartoš, kterého vyzve několik protikandidátů. Chystané změny stanov mají napomoci rozvinutí vnitřních demokratických procesů v rámci vnitrostranické struktury Pirátů. Mezi významné hosty, kteří přijedou na celostátní fórum Piráty podpořit, patří senátor navržený Pirátskou stranou Libor Michálek nebo europoslankyně Švédské pirátské strany Amelia Andersdotter. Veřejné prohlášení pro novináře je naplánováno na sobotu 17:00 h.

Konference bude koncipována jako organizačně programová. Jako strana zaměřená na moderní technologie použijeme formát konference openspace, který každému účastníkovi umožňuje zabývat se tím, co ho zajímá. Na neděli 8. září připravujeme několik tematických workshopů.

„Pirátská strana je jedním z nejzajímavějších demokratických experimentů v české politice. Po čtyřech letech od založení, kdy provozujeme veřejné účetnictví, se nám podařilo infikovat českou politickou scénu myšlenkou úplné průhlednosti státu. Náš stát nicméně potřebuje důkladnou a celostní reformu. Chceme, aby úřady neutajovaly před občany informace, aby na všech úrovních fungovala demokracie a aby se mohla rozvíjet moderní znalostní společnost. Jsem přesvědčen, že na celostátním fóru ukážeme, že jsme v našich cílech jednotní a že nabízíme voličům smysluplnou alternativu,“ říká k zasedání Pirátů Jakub Michálek, místopředseda strany.

Bližší informace o celostátním fóru včetně místa konání, programu a registračního formuláře naleznete zde.

Kontakt

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek, místopředseda Pirátů, jakub.michalek@pirati.cz, 775 978 550

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.