• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Celostátní fórum Pirátů doplnilo stavy předsednictva strany a zahájilo předvolební manévry

CF2013 Piráti se tento víkend setkali na celostátním fóru v Plzni ve Spolkovém domě Roudná. V sobotu 7. září 2013 dovolili členy předsednictva a projednávali programové a organizační otázky týkající se nadcházejících voleb i dlouhodobého horizontu směřování strany.

~~READMORE~~

Na celostátním fóru Pirátské strany vystoupily se svými příspěvky i významné osobnosti, které přijely Piráty před volbami podpořit. Oldřich Kužílek, autor zákona o svobodném přístupu k informacím, vystoupil s přednáškou SVOBODA INFORMACÍ v rámci programového bodu svobodný přístup k informacím. Senátor nominovaný Pirátskou stranou Libor Michálek informoval o práci v Senátu a osobně podpořil několik lídrů pirátských kandidátek. Pirátská europoslankyně Amelia Andersdotter ve své prezentaci vyzvala k obraně Internetu, jehož uživatelé jsou stále častěji vystaveni nekontrolovatelnému špehování tajnými službami.

Piráti zvolili předsedou strany Ivana Bartoše v prvním kole (obdržel 81 hlasů od 95 hlasujících členů), čtvrtým místopředsedou byl zvolen Ivo Vašíček (obdržel 53 hlasů od 93 hlasujících členů). Piráti volili nejen přímo v Plzni, ale i elektronicky prostřednictvím pirátského internetového fóra. Umožnili tím hlasovat i členům, kteří se nemohli zasedání fyzicky účastnit.

Piráti rovněž diskutovali o úpravě svých stanov, která by lépe vybalancovala dělbu moci ve vnitrostranické struktuře, dále proběhlo hlasování o odvolání kontrolních orgánů strany, které mělo za cíl rozhýbat ve straně mechanismy kontrolních a revizních procesů. Velký prostor měla též příprava na kampaň pro předčasné volby. V neděli se pak v neformální části pořádalo několik tématických workshopů. Programové body do parlamentních voleb Piráti schválili už na konci srpna, nyní se připravují na jejich prezentaci voličům.

Konkrétní podoba a koncept předvolební kampaně Pirátů bude představena v úterý 10. září od 13:00 na tiskové konferenci pořádané v Presscentru Syndikátu novinářů na Senovážném náměstí v Praze.

Kontakt

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., předseda Pirátské strany, ivan.bartos@pirati.cz, +420 603 415 378

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.