• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Autory máme rádi, říká předseda Pirátů

Předseda Pirátů Ivan Bartoš s akordeonem V klubu Roxy proběhne 16. května diskuse na téma role umělce v době rychlých technologických změn a s tím spojených nových socio-kulturních podmínkách. Za Piráty vystoupí předseda Ivan Bartoš.

Online přenos bude dostupný na stránkách klubu Roxy.

Pro současné umělce bývá složité se v současných podmínkách zorientovat a najít správný způsob, jak své dílo dostat k novým posluchačům a jak za něj získat důstojné ocenění. Může dnešní umělec přežít? Potřebuje chránit? Má umění patřit všem? Na tyto i další otázky budou hledat odpověď oficiální hosté společně s dalšími aktéry debaty z řad odborné i laické veřejnosti. Přijít a zapojit se může každý.

Středeční dvouhodinová diskuze začne v 17:00, kdy do panelu usednou Vladimír 518 (Bigg Boss), Roman Strejček (OSA), Ivan Bartoš (Pirátská strana), Martin Červinka (Silver Sound Management), Jaroslav Raušer (Institut nové hudby) a Jaroslav Stanko (Roxy). Debatu bude moderovat novinář Aleš Vojíř.

„Internet dává umělcům úžasné možnosti znovu nalézt přímý vztah se svojí audiencí. Je jasné, že se to nahrávacím společnostem a obecně vlastníkům resp. překupníkům práv k autorským dílům nelíbí, a ti se pak snaží zakonzervovat svůj dnes již nepotřebný monopol na kopírování. Právě od nich pochází diskurz, který dělá z posluchače, čtenáře či diváka primárně piráta a nepřítele tvořícího umělce. Tento diskurz je však falešný. My své autory máme rádi a chceme žít ve společnosti, kde bude vznikat maximum kvalitního umění, které bude přístupné co největšímu počtu lidí. Tento stav však nenastane, dokud nepřekonáme uměle vyvolané rozpory a nebudeme hledat ideální cestu formou společného dialogu.“

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.