• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

2. ročník setkání Pirátů 3 zemí proběhne v Plzni

Během nadcházejícího víkendu proběhne v Plzni druhý ročník tradičního setkání Pirátů 3 zemí - PP3. Navazujeme tak na úspěšný projekt regionální spolupráce, kterého se v loňském roce zúčastnili Piráti z Německa, Polska a České republiky. Proti původním předpokladům dorazili i Piráti z Rakouska a Francie. Letos očekáváme návštěvu i ze Švédska.

~~READMORE~~

Ze setkání v Drážďanech si všechny zúčastněné strany odnesly řadu informací, kontaktů a plánů pro spolupráci. Asi nejviditelnějším výsledkem byla vzájemná pomoc Českých a Německých Pirátů při výlepu plakátů v pohraničí před národními volbami na podzim minulého roku. Rádi bychom zužitkovali tyto zkušenosti v Evropských volbách a komunálních volbách v Sasku a Česku. Máme v plánu projednat vytvoření společných mediálních týmů pro prezentaci našich myšlenek. Nejedeme ale jen pracovat, chceme se i vzdělávat a bavit. Na programu je řada přednášek od ryze teoretických otázek fungování demokracie až po praktickou znalost IT na cryptoparty. V neposlední řadě chceme využít setkání v Plzni k šíření slávy České pivní kultury v zahraničí.

„Evropa, jak si ji přestavujeme, není věcí abstraktních přesunů peněz mezi nějakými bankami někde daleko. Je to živá spolupráce sousedů, kteří sice mluví různými jazyky, ale vyznávají podobné hodnoty a chtějí spolu žít v míru. PP3 vidím jako náš skromný začátek na cestě k tomuhle ideálu,“ říká Mikuláš Peksa, garant programového bodu Mezinárodní vztahy a jeden z organizátorů akce.

Kontakt

Mikuláš Peksa, garant programového bodu Mezinárodní vztahy, mikulas.peksa@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.