• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

14. - 15. dubna bude v Praze probíhat konference Pirate Parties International

hmac: : tiskove-zpravy:14-15-dubna-bude-v-praze-probihat-konference-pirate-parties-international

Praha - 16.3.2012 - tisková zpráva České pirátské strany

Praha se stane hlavním městem pirátského světa. 14.-15. dubna se sjedou zástupci Pirátských stran celého světa na konferenci Pirate Parties International. Účast přislíbily i pirátské celebrity jako europoslankyně Amelia Andersotter nebo zakladatel Pirátského hnutí, Rick Falkvinge. Jedním z témat konference bude i koordinovaný postup pro evropské volby 2014.

V polovině dubna se z Prahy stane hlavní město Pirátského světa. Čeští Piráti získali v konkurenci nabídek z Ruska a Tuniska privilegium hostit konferenci Pirátské internacionály. 14. - 15. dubna se tedy do Prahy sjedou zástupci více než 20 Pirátských stran z celého světa. Mezi nimi i takové osobnosti jako pirátská europoslankyně Amelia Andersotter, zakladatel Pirátského hnutí Rick Falkvinge a přední podporovatel licencí Creative Commons, Cory Doctorow, který se živí psaním knih a povídek.

Ivan Bartoš, předseda Pirátů, říká: "Tato konference je pro Piráty jedno z nejvýznamějších setkání. Jsme hrdí, že ji můžeme hostit, i když konkurence jiných silných pirátských stran byla veliká. Na programu konference bude příprava koordinovaného postupu pro eurovolby 2014, volba nového předsednictva PPI, příspěvky hostů a přijímání nováčků. Do Pirátské internacionály se chystá mimo jiné vstoupit slovenská Pirátská strana. Stejně tak se budeme věnovat i výzvám, které přináší jednadvacáté století, na které politické strany analogového světa marně hledají odpovědi. "

Tomáš Vymazal, organizátor konference, doplňuje: "Kromě výše zmíněných promluví i Pirátský poslanec v Berlínském zemském parlamentu Fabio Reinhardt a Laurence Vandewalle, specialistka na komunikace frakce Evropského parlamentu Greens-EFA, jejímiž členy jsou i pirátští europoslanci."

Pirátské strany vznikají od roku 2006 po vzoru švédských Pirátů. V současné době jich je ve světě zhruba 60. Mezi hlavní pirátská témata patří kromě svobody informací především demokracie a maximální zapojení veřejnosti do rozhodování. Švédští Piráti mají dva zástupce v Evropském parlamentu, v Berlíně mají Piráti 15 zemských poslanců a v řadě dalších zemí (Švýcarsko, Španělsko, Česká republika) začínají získávat křesla v komunální politice. Pirátská internacionála, která Pirátské strany z celého světa sdružuje, má v současnosti 23 členů. Očekává se, že po konferenci v Praze se počet členů rozroste.

Pokud chcete konferenci navštívit, vyplňte, prosím, ideálně do konce března, registrační formulář [1] zástupci médií mají volný vstup. Klíčové projevy budeme tlumočit do češtiny.

[1] https://ppiga.pirati.cz/cs:start - registrační formulář, sdělovací prostředek prosím uveďte do kolonky poznámka
[2] http://prague.the-hub.net/public/ - Hub Praha
[3] http://int.piratenpartei.de/PPI_Conference_2012#Timetable - předběžný program konference
[4] http://cs.wikipedia.org/wiki/Cory_Doctorow - Cory Doctorow

Kontakt: Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Pirátů, 737 943 770

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.