• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

~~NONSI~~

Protipirátské razie

Nemyslete si, že policisté váš případ zajímá a že vás považují za kriminálníky. Policisté mnohem raději vyšetřují skutečný zločin, ne středoškoláky, kteří sdílí dat na Internetu.

Protipirátské organizace jako je

hmac: : temata:razie
IFPI zaměstnávají agenty, kteří sedí u počítače, sledují sdílecí servery a bombardují policii trestními oznámeními. (V Pirátské straně máme dokonce bývalé policisty, kteří kvůli takovým praktikám od policie odešli.)

Přinášíme vám několik rad, jak problémům předcházet a jak se chovat v případě trestního řízení:

Prevence

  1. Nepoužívejte sdílecí systémy jako je DC++, které poskytují seznam všech souborů, které v počítači sdílíte. Dejte přednost torrentům, kde to je mnohem těžší zjistit a kde jsou sdíleny jen malé části souborů, takže nelze obvinit konkrétního viníka, nebo stahovacím serverům.
  2. Zašifrujte si disk, aby nemohly být v případě kontroly údaje na vašem pevném disku použity ve váš neprospěch jako důkazy. Ve svobodných systémech jako je ubuntu stačí šifrování disku vybrat při instalaci. Pokud policie sdílené soubory nenajde, bude nucena vám disk vrátit a zprostit vás obvinění.
  3. Nezapomeňte, že mít jakékoliv programy bez licence na svém počítači bez licence je nelegální (narozdíl od hudby a filmů). Doporučujeme používat svobodný software, který je volně k dispozici a je bezpečnější.

Trestní řízení

  1. Při domovní prohlídce požadujte příkaz soudu a bez něho policisty do objektu nepouštějte. Policie tento si tento příkaz někdy neobstará a pokud ji člověk pustí domu a poskytne jí počítač, většinou se to rovná sebeobvinění.
  2. Pokud jste pozváni k výslechu, vezměte s sebou obhájce (najměte si právníka). Při výslechu máte právo odepřít výpověď a nemáte povinnost uvést důvod, ze kterého výpověď odmítáte. Stačí tedy říci: „V této věci využívám svého zákonného práva odepřít výpověď.“
  3. Každý občan má právo na spravedlivý proces a poměrně často se stává, že zákonné podmínky práva na spravedlivý proces jsou narušeny do míry, že soud shledá policejní postup nezákonným a řízení zastaví. Váš právník by měl předpoklady domovní prohlídky a sledování detailně analyzovat.
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.