• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Zasedání Republikového výboru v Ostravě

Širší vedení České pirátské strany se sejde v Ostravě k jednání jak o aktuálních tématech, tak především z důvodů přípravy organizace nadcházejících krajských a senátních voleb. Zasedání svolané do Ostravského pirátského centra poskytne prostor k jednání o záležitostech politických i ryze administrativních.

Brněnské firmy i dnes utajují informace a nezveřejňují platy

Brno, 6. 10 – Politické hnutí Žít Brno a Česká pirátská strana provedli monitoring, jak městské firmy spadající přímo pod Statutární město Brno (ne)zveřejňují informace o platech ředitele a odměnách pro osoby v představenstvu a dozorčích radách. Výsledek je očekávatelný – zákon o svobodném přístupu k informacím městské firmy až na STAREZ nedodržují. Brněnské vodárny a kanalizace navíc uvedly, že jsou soukromá firma a nemusí ukazovat nikomu nic. To je pěkná vizitka stávajícího vedení města. Žít Brno s podporou Pirátů deklaruje, že ihned po svém zvolení zažádají jejich zastupitelé o tyto informace a zveřejní je.

Ministerstvo vnitra nutí Piráty, aby napadli platnost voleb do Senátu

Česká pirátská strana v souladu se zákonem o volbách do Parlamentu České republiky delegovala členy okrskových volebních komisí v těch obcích, kde staví svého kandidáta do Senátu. Některé obce však pirátského delegáta do volební komise odmítly jmenovat, s odvoláním na zveřejněné stanovisko ministerstva vnitra. Ministerstvo tvrdí, že konají-li se volby do Senátu společně s volbami do zastupitelstev obcí, smí členy okrskových volebních komisí delegovat pouze ty volební strany, které kandidují ve volbách do zastupitelstev, tedy nikoliv ty, které kandidují „pouze“ do Senátu.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.