• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Stanovisko Pirátů ke vzniku zdravotního super-registru

Naše společnost opět postoupila dále na cestě ke ztrátě další části našeho soukromí. Ve středu 9. března 2016 Poslanecká sněmovna PČR schválila vládní novelu zákona o zdravotních službách, která umožní vznik monstrózní databáze, v níž si úředníci budou moci dohledat o každém z nás velmi citlivé informace - o všech našich léčených nemocech, včetně duševních či pohlavních, o drogových závislostech, interrupcích i o sociální situaci každého z nás i našich blizkých.

Piráti upozorňují na netransparentní tendr evidence tržeb - ministr Babiš argumentuje lživě

Ministerstvo financí oprášilo původní záměr zřízení evidence tržeb (online varianta registračních pokladen). O jeho prospěšnosti pro malé podnikatele lze polemizovat. Více než zarážející je fakt, že na zakázku takového rozsahu nehodlá ministerstvo vyhlásit výběrové řízení, ale hodlá tento čtvrtmiliardový kšeft prostě zadat. Piráti plánují schůzku s ministrem.

Brněnské firmy i dnes utajují informace a nezveřejňují platy

Brno, 6. 10 – Politické hnutí Žít Brno a Česká pirátská strana provedli monitoring, jak městské firmy spadající přímo pod Statutární město Brno (ne)zveřejňují informace o platech ředitele a odměnách pro osoby v představenstvu a dozorčích radách. Výsledek je očekávatelný – zákon o svobodném přístupu k informacím městské firmy až na STAREZ nedodržují. Brněnské vodárny a kanalizace navíc uvedly, že jsou soukromá firma a nemusí ukazovat nikomu nic. To je pěkná vizitka stávajícího vedení města. Žít Brno s podporou Pirátů deklaruje, že ihned po svém zvolení zažádají jejich zastupitelé o tyto informace a zveřejní je.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.