• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Média veřejné služby potřebujeme

Se znepokojením zaznamenáváme snahy některých politiků zlehčovat význam médií veřejné služby. Pirátské stanovisko je takové, že veřejnoprávní média musí zůstat zachována a být zárukou objektivního informování obyvatel. Jejich význam se prohlubuje v situaci, kdy podstatnou část soukromých médií vlastní ministr vlády. Ve fungování a financování veřejnoprávních médií je ovšem nutné neprodleně učinit změny.

Piráti vyjadřují smutek nad pařížskou tragédií, ale varují před nárůstem popularity extrémistických organizací

Vraždy v Paříži nás šokují a naplňují hlubokým smutkem. Cítíme hlubokou soustrast s oběťmi, jejich rodinnými příslušníky a přáteli. Tento zbabělý teroristický čin je útokem na svobodu tisku a tím i na jeden ze základních pilířů naší demokracie. Cítíme solidaritu se všemi obhájci svobody projevu, umělecké svobody a svobody vyznání. Nenecháme si tyto svobody vzít.

Mediální stín Olympijských her: Protivládní protesty nejen na Ukrajině

Pozornost mnohých diváků a médií byla soustředěna na dění v ruské Soči, kde probíhaly XXII. zimní olympijské hry. Tam také před několika dny došlo k napadení, zadržení a vyčerpávajícímu výslechu dvou bývalých členek punkové anarchistické skupiny Pussy Riot. Údajně pro podezření z krádeže, pravděpodobně svou roli sehrála spíše předem avizovaná příprava dalšího happeningu proti Putinovi.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.