• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Stanovisko k návrhu na zpoplatnění Wi-fi

V posledních dnech proběhly českým internetem informace o snaze Ministerstva průmyslu a obchodu zpoplatnit část rádiového frekvenčního spektra, která je za předpokladu velmi nízkých vyzářených výkonů dosud volně k dispozici komukoliv zdarma („bezlicenčně“), pouze na základě tzv. Všeobecného oprávnění. Je to jeden z příkladů v podmínkách ČR velmi dobře fungujícího sdíleného zdroje (ekomomický termín „Common pool resource“). Ministerstvo průmyslu a obchodu rychle vyvrátilo interpretaci, že půjde o zpoplatnění „Wi-Fi“, protože je to lidové označení pro regionální poskytovatele bezdrátového internetu. Zpoplatnění bezdrátových zařízení, která jde označit jako Wi-Fi (tedy bezdrátové packetové sítě v různých pásmech, odvozená od standardu 802.11 a,b,g a v poslední době i n) by vzhledem k jejich masovému rozšíření veřejnost samozřejmě rychle pocítila a náklady na administrativu spojenou s výběrem poplatků by téměř určitě převýšily případný výnos.

Zátah na české čajovny - stejný scénář jako v případě growshopů?

Příprava dýmky by Vinograd19 V minulých týdnech proběhly na mnoha místech republiky razie v čajovnách, které svým zákazníkům nabízejí přípravu vodní dýmky. Tato naprosto běžná služba, díky které mohou desítky podnikatelů provozovat svou živnost, se z nepochopitelných příčin stala trnem v oku celní správě.

Bitcoin a jiné virtuální měny

Bitcoin Informační epocha třetího tisíciletí přináší revoluční změny i v jiných odvětvích než v technologickém průmyslu. Jednou z prvních ozvěn nástupu plně digitalizovaného věku je i decentralizovaná kryptografická měna Bitcoin a její obdoby. Piráti, jako jediná strana, která reflektuje technologický vývoj lidské civilizace za posledních několik let ve svém programu, nad alternativou virtuálního platidla velmi vážně uvažují a probírají jeho klady a zápory.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.