• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Dopadová studie dokazuje nepotřebnost dohody TTIP

TTIP kola by Angula Berria Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo 25. 4. 2016 národní dopadovou studii Transatlantické dohody o obchodu a investicích mezi EU a USA (TTIP) na Českou republiku. Přestože se ministerstvo v čele s ministrem Mládkem (ČSSD) ze všech sil snaží ukázat TTIP v co nejlepším světle, se zdrojovými daty studie se mu to příliš nedaří.

Tři kroky k obraně svobodného Internetu v ČR 2016

Internet již dávno není nástrojem vybrané skupiny lidí nebo zábavná knihovnička obrázků, písniček či forma elektronických supernovin. Internet je součástí každodenního života většiny z nás, a proto je v zájmu nás všech, aby zůstal svobodný, necenzurovaný a respektující soukromí dle svobodné vůle jeho uživatelů - občanů České republiky!

Naši politici a na ně napojení lobbisté se dlouhodobě snaží Internet ovládnout, a tak nás o možnosti a svobodu, kterou nám Internet poskytuje, připravit. Zároveň se politici i korporace snaží přesunout výkon státní moci a ochranu svých obchodních zájmů na poskytovatele a provozovatele internetových služeb. Jejich touhy a neschopnost zasahují do práv tisíce podnikatelů v internetovém prostředí.

Stanovisko Pirátské strany k úniku korespondence premiéra Sobotky

Piráti považují každé narušení soukromí za negativní jev, proto nemohou souhlasit ani s průnikem do soukromí předsedy vlády Bohuslava Sobotky. Znepokojivé však jsou jak okolnosti, za kterých k tomu došlo, tak především obsah premiérovy korespondence. Z obsahu zveřejněných emailů vyplývá, že je značná část politických rozhodnutí uskutečňována na základě skrytých jednání. Závažná jsou také zjištění o přípravách na mediální manipulaci. Přizpůsobování se výstupům z průzkumů veřejného mínění nás, nejen u této politické strany, příliš nepřekvapuje. Autentičnost uniklých zpráv premiér Sobotka nevyvrátil.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.