• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Petice iniciativy za základní příjem

Základní příjem plakát V našem volebním programu jsme zmínili, že jedním z možných komplexních řešení sociálních otázek je základní příjem. Jedná se o model přerozdělování prostředků, ve kterém každý občan, nezávisle na své ekonomické situaci či jiných podmínkách, získává rovný základní příjem zajišťující důstojný život. Základní příjem zmírňuje strach z nezaměstnanosti, z nemožnosti zajistit sobě a své rodině nejzákladnější životní potřeby. Nahradil by většinu podmíněných dávek současného sociálního systému, tedy i byrokratický aparát s ním související. Předpokládáme širokou celospolečenskou diskusi a schvalování dlouhodobých řešení v referendu.

Piráti ke konceptu všeobecného základního příjmu

V březnu letošního roku vznikla celoevropská kampaň za všeobecný základní příjem (VZP). Usiluje o projednání VZP na půdě evropské komise za účelem prozkoumání podmínek a navržení cesty pro zavedení VZP na celoevropské úrovni. Jakmile tuto kampaň podpoří minimálně 1 milion Evropanů, bude muset Evropská komise návrh projednat.Vzhledem k počtu obyvatel Evropy, který čítá přes 700 milionů, je to cíl reál

Stanovisko k problematice nedostatku míst v mateřských školkách

Děti Co je příčinou stále se zhoršující situace při snaze umístit dítě v mateřské škole? Tuto otázku si v současné době klade příliš mnoho rodičů, než abychom mohli mávnout rukou, že jde o maličkost.

31.10.2013 28.01.2013
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.