• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Děkujeme Luďkovi Maděrovi za to, že svůj boj o informace nevzdává

Celkem sedmnáctkrát mu Krajský úřad Zlínského kraje zamítl žádost o poskytnutí informací týkající se výše odměn úředníků. Až letos v květnu se situace obrátila v jeho prospěch a Maděra se stal historicky prvním nespokojeným občanem, který vysoudil odškodné 40 tisíc korun od úřadu, který mu odmítal poskytnout informace. Tento průlomový rozsudek dnes slouží jako precedent pro všechny žadatele o informace od orgánů veřejné správy. Na “Maděrův rozsudek“ se mimo jiné již několikrát odvolávali i Piráti ve svých kauzách.

Piráti se zúčastní mezinárodního dne akcí proti TTIP

STOP TTIP 18/4/2015 V sobotu 18.4.2015 proběhne mezinárodní den akcí proti dohodě TTIP. Pirátské strany v Evropě tyto aktivity podpořily, čeští Piráti se této mezinárodní události rovněž zúčastní. Cílem akcí 18.4. je upozornit na problematiku TTIP a poukázat na možná rizika, která se s přijetím dohody pojí.

Stanovisko senátorů a protikorupčních iniciativ k návrhu zákona o státním zastupitelství

 Tisková konference, Senát, 11.12.2014 Návrh zákona o státním zastupitelství, jak byl předložen ministryní spravedlnosti, naprosto odporuje závazku ve vládním prohlášení, kde se hovoří o posílení nezávislosti státního zastupitelství, aby mohlo fungovat bez přímého politického vlivu. Návrh podle nás představuje zásadní riziko a ohrožení demokratického právního systému!

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.