• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Populisty ve vedení Sněmovny opravdu nepotřebujeme

Sken článku Místopředseda Sněmovny a KDU-ČSL Jan Bartošek se v článku Šalamoun na tenkém ledě, zveřejněném v deníku Právo 7. července 2014 dopouští řady útoků na Českou pirátskou stranu. Jím uváděné argumenty bohužel svědčí o jeho základní neznalosti problematiky volebního práva, práce Nejvyššího správního soudu i Ústavního soudu a také o neochotě si alespoň přečíst veřejně dostupné informace o programu Pirátů. To jej dle našeho názoru zcela diskvalifikuje pro výkon tak významné funkce, kterou je místopředseda Sněmovny.

Vláda má zastánce, ale většina jí chybí. Je nelegitimní, myslí si Piráti

Po překlenovací vládě „přátel Miloše Zemana“ nastupuje další vláda bez mandátu voličů a většinové podpory voličů. Kvůli vyřazení velké části voličů a tzv. propadlým hlasům nezastupuje jmenovaná vláda většinu voličů, nýbrž necelých 44 % voličů.

Piráti podali stížnost k Ústavnímu soudu na volební systém

Jednací místnost Ústavního soudu Česká pirátská strana podala v pátek 7. února 2014 stížnost k Ústavnímu soudu v Brně, ve které se domáhá změny volebního zákona. Považuje ho za odporující Ústavě České republiky. Účelem této žaloby není anulování proběhlých voleb, ale vytvoření spravedlivějších podmínek pro volby příští. Současný volební systém nemá žádné zmírňující mechanismy, které by zajišťovaly poměrné a pluralitní zastoupení všech relevantních myšlenkových proudů v zastupitelském sboru.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.