• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Povolební debata Pirátů a Svobodných

Bartoš(Pir) a Mach(Sv) V úterý 14. listopadu 2013 diskutovali na Anglo-americké vysoké škole v Praze předseda České pirátské strany Ivan Bartoš a předseda Strany svobodných občanů Petr Mach. Oba lídři se shodli na kritickém přístupu k politice duševního vlastnictví a diskutovali o sporných i nesporných tématech.

Absurdní patent na brokolici jako ukázka korporátní praxe

Brokolice Pirátská strana podpořila petici proti patentu na brokolici společnosti Monsanto. Tento patent nejenže odporuje zdravému lidskému úsudku, ale zároveň jde i proti evropskému patentovému právu a likviduje zemědělce.

Tahle země není na prodej

GMO

Piráti se staví proti patentování a copyrightu ve všech oblastech lidského snažení. Proto nám tato tendence není lhostejná ani v oblasti zemědělství, kde se týká například geneticky modifikovaných plodin nebo šlechtěných odrůd. Podle všech dostupných objektivních (tzn. neplacených) vědeckých výzkumů udržitelnost zemědělství a odolnost proti škůdcům a nemocem vyžaduje diverzitu v genetice i v metodách pěstování (méně monokultur, více místních odrůd). Nadnárodní korporace si ovšem myslí něco jiného.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.