• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Řecké referendum je vítězství demokracie

Poprvé referendum k přijetí podmínek věřitelů navrhl v roce 2011 Jorgos Papandreu, referendum se mělo konat 4.prosince. Návrh referenda věřitele vyděsil a vyvinuli příslušný tlak. J. Papandreu odstoupil, a referendum se nekonalo. Do pozice premiéra byl dosazen víceguvernér Evropské centrální banky Lukas Papadimos. Tehdejší řešení finanční krize ordinované věřiteli zemi uvrhlo do krize ekonomické a nezaměstnanost vzrostla nad 25%.

Česká pirátská strana se distancuje od zneužívání přímé demokracie k omezování základních lidských práv na Slovensku

Občanská iniciativa „Aliancia za rodinu“ zde sesbírala podpisy pro vyhlášení celostátního referenda, které se uskuteční v sobotu 7. února 2015. Otázky, které jsou v referendu kladeny, považujeme za narušující základní lidská a občanská práva, a tudíž za nepřípustné pro samotné vyhlášení referenda.

Populisty ve vedení Sněmovny opravdu nepotřebujeme

Sken článku Místopředseda Sněmovny a KDU-ČSL Jan Bartošek se v článku Šalamoun na tenkém ledě, zveřejněném v deníku Právo 7. července 2014 dopouští řady útoků na Českou pirátskou stranu. Jím uváděné argumenty bohužel svědčí o jeho základní neznalosti problematiky volebního práva, práce Nejvyššího správního soudu i Ústavního soudu a také o neochotě si alespoň přečíst veřejně dostupné informace o programu Pirátů. To jej dle našeho názoru zcela diskvalifikuje pro výkon tak významné funkce, kterou je místopředseda Sněmovny.

07.07.2015 02.02.2014
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.