• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Politika není byznys!

Stop Korupci! Piráty velice znepokojuje snaha legitimizovat postup, při kterém si vláda nakupuje důvěru. Upevňování moci pomocí jejího zneužívání je přímým ohrožením zastupitelské demokracie. Věříme, že i ostatní občané odmítají přeměnu politiky na byznys.

Razie na Úřadu vlády: Naděje pro slušné občany?

Úřad vlády Podezření na propojení korupčníků s nejvyššími vládními kruhy a aktivní zapojení politiků a jejich pomocníků do rozkrádání státních peněz se stává již téměř jistotou. Roky budované vztahy mezi politiky a skrytými mocenskými a zájmovými skupinami nyní dostávají první vážnou ránu. Ať již se podezření proti špičkovým politikům potvrdí nebo ne, je to zcela určitě signál, že tato spojení přestávají být tolerována nejen společností, ale i orgány, které mají přímo za úkol tyto činy potírat.

Stanovisko Pirátů k projektu Rekonstrukce státu

Logo Rekonstrukce státu

Piráti podporují cíle občanské iniciativy Rekonstrukce státu, neboť požadavky, které REST klade na české zákonodárce ve formě závazku prosazovat prospěšné zákony (k tomuto závazku vůči společnosti se podpisem připojil i senátor nominovaný Piráty Libor Michálek), se z velké části shodují s programem Pirátské strany. Piráti se rovněž ztotožňují s ideály projektu REST, který chce odbourat současnou politiku tajných sponzorů, politizace státní zprávy a škodlivých přílepků k zákonům. Bližší postoje Pirátů k těmto tématům naleznete v programu Pirátů pod programovými body přímá demokracie, dělba moci, politické strany, transparentní organizace a e-government.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.