• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Piráti s Filipem Smoljakem usilují o zpřístupnění odkazu Járy Cimrmana

Blíží se padesáté výročí zrození legendárního všeuměla Járy Cimrmana. Českou pirátskou stranu oslovil jeden z dědiců odkazu této fiktivní legendy Filip Smoljak s úmyslem zpřístupnit Cimrmanovo dílo lidem. Konkrétně by se rád dočkal toho, že se audiovizuální přenosy Cimrmanových her budou na Internetu šířit legálně a diváci za jejich zhlédnutí skrz monitory počítačů nebudou muset platit.

Hrajete Svobodnou hudbu? I nadále nemusíte OSA platit.

Svobodná hudba Na serveru Aktuálně.cz se objevil článek propagující platby OSA. Bohužel tvrzení autora článku se nezakládá na pravdě. Zákon hovoří v tomto směru jasně: Autor má právo osobovat si autorství, včetně práva rozhodnout, zda a jakým způsobem má být jeho autorství uvedeno při zveřejnění a dalším užití jeho díla, je-li uvedení autorství při takovém užití obvyklé. Autoři svobodné hudby vydávají svoje díla pod licencemi Creative Commons, které umožňují i volné šíření díla a autoři tedy nejsou zastupováni kolektivními správci.

Autorské čtení jako tečka za připomínkováním autorského zákona

Autorské čtení 5. března skončí prodloužené období, kdy mohli občané připomínkovat změnu evropského pojetí autorského práva. Proto se v tento den sejdou tři spisovatelé se čtenáři svých knih, aby ukázali, že to jde i jinak a na autorském čtení uvolní svá díla pod licencí creative commons.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.