• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Řecké referendum je vítězství demokracie

Poprvé referendum k přijetí podmínek věřitelů navrhl v roce 2011 Jorgos Papandreu, referendum se mělo konat 4.prosince. Návrh referenda věřitele vyděsil a vyvinuli příslušný tlak. J. Papandreu odstoupil, a referendum se nekonalo. Do pozice premiéra byl dosazen víceguvernér Evropské centrální banky Lukas Papadimos. Tehdejší řešení finanční krize ordinované věřiteli zemi uvrhlo do krize ekonomické a nezaměstnanost vzrostla nad 25%.

Zastaralý daňový systém

Současné financování státu a veřejných služeb je zastaralé, a proto nefunkční. Téměř všechny příjmy do důchodových a zdravotních fondů jsou stanovovány na základě mezd. Daň ze mzdy, která je významným příjmem státu, je také závislá na mzdových nákladech.

Bitcoin a jiné virtuální měny

Bitcoin Informační epocha třetího tisíciletí přináší revoluční změny i v jiných odvětvích než v technologickém průmyslu. Jednou z prvních ozvěn nástupu plně digitalizovaného věku je i decentralizovaná kryptografická měna Bitcoin a její obdoby. Piráti, jako jediná strana, která reflektuje technologický vývoj lidské civilizace za posledních několik let ve svém programu, nad alternativou virtuálního platidla velmi vážně uvažují a probírají jeho klady a zápory.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.