• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Piráti podali stížnost k Ústavnímu soudu na volební systém

Jednací místnost Ústavního soudu Česká pirátská strana podala v pátek 7. února 2014 stížnost k Ústavnímu soudu v Brně, ve které se domáhá změny volebního zákona. Považuje ho za odporující Ústavě České republiky. Účelem této žaloby není anulování proběhlých voleb, ale vytvoření spravedlivějších podmínek pro volby příští. Současný volební systém nemá žádné zmírňující mechanismy, které by zajišťovaly poměrné a pluralitní zastoupení všech relevantních myšlenkových proudů v zastupitelském sboru.

Volební systém musí zůstat poměrný

Většinový systém pro volby do Poslanecké sněmovny České republiky není v zájmu občanů a Piráti budou bojovat proti jeho zavedení. Úkolem Poslanecké sněmovny není být řečnickým kolbištěm populárních osobností, ale zákonodárným shromážděním zástupců lidu (tedy i jeho názorových menšin), aby zákony a normy vznikaly ve všeobecné a dlouhodobé shodě všech relevantních názorových proudů a z nich vyplývajících programů.

Nesouhlasíme s “vytěsňováním” alternativních stran z politiky

volební urna Česká pirátská strana i přes vlnu mediální cenzury a ryze dobrovolnickou kampaň získala 132 417 voličů. Pokud by v České republice skutečně existoval poměrný volební systém, Piráti by při svých 2,66 % hlasů měli dostat 5 poslanců. Místo toho zastupují Pirátské voliče komunisti, socialisti a babišovci.

09.02.2014 19.06.2013
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.