• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Ruská okupace Krymu

Pirátská strana odsuzuje agresi Ruské federace proti Ukrajinské republice. Vpád ruských vojsk na Krym je porušením mezinárodního práva i předchozích dohod, které Rusko s Ukrajinou uzavřelo, speciálně dohody o jaderném odzbrojení z roku 1994. Toto jednání nelze ospravedlnit žádnými zvacími dopisy nebo odkazy na porušování lidských práv na ukrajinském území. Pokud měla ruská vláda námitky k dění na Ukrajině, měla je přednést na půdě OSN, jako se to děje v jiných podobných případech. Současné aktivity ruské vlády chápeme pouze jako špatně maskovanou snahu o anexi Krymu a možná i východní Ukrajiny. Tato akce je zpátečnickým gestem, vypovídajícím o morální stagnaci Ruska někde v období rozkvětu koloniálních imperií. Prosazování politiky silou je ve 21. století přežitkem.

Podpora vězeňského protestu členky Pussy Riot

Tolokonnikovová by Reuters Naděžda Tolokonnikovová, známá díky ruskému procesu s ní a dalšími členkami skupiny Pussy Riot, poslala 23. 9. přes svého manžela na veřejnost dopis, popisující hrůzné podmínky v trestanecké kolonii, kam byla loni odsouzena na dva roky. V dopisu také oznámila zahájení protestní hladovky. Díky zájmu médií se strhla vlna událostí, která po osmi dnech hladovky vyústila k příslibu přesunutí Tolokonnikovové do jiného zařízení.

Ruská vláda odmítla registrovat Piráty, bojí se námořních lupičů

Vyjádření Pirátů ze dne 1. února 2013 k odmítnutí registrace Pirátů v Rusku

pirate_ship.jpg Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš zaslal ruskému velvyslanci v Česku dopis, ve kterém podporuje své zahraniční kolegy. Pirátskou stranu v Rusku totiž ruské ministerstvo spravedlnosti odmítlo registrovat kvůli obavám z šíření námořního pirátství.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.