• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Stanovisko Pirátů k potravinové suverenitě

Za místní zemědělce a netýraná zvířata. Piráti podporují deklaraci Evropského fóra pro potravinovou suverenitu

Piráti budou usilovat o uskutečnění cílů Evropského fóra pro potravinovou suverenitu, které směřuje k vytváření udržitelného systému produkce potravin. Toto celoevropské hnutí podporuje výrobu zdravých a bezpečných potravin pro všechny lidi v Evropě. Chce chránit biologickou rozmanitost a přírodní zdroje a zajišťovat ochranu hospodářských zvířat před týráním.

Stanovisko Pirátské strany k Novele zákona o ovzduší - omezování občanských práv a dvojí metr

Zatímco podniky inkasovaly stamiliony z ekologických dotací, občany stát nutí pořídit nové kotle za své a překousnout kontroly v domácnostech.Pirátům se nelíbí omezování občanských práv ani dvojí metr. Represe v podobě kontrol v domácnostech je zbytečná. Postihovat domkaře lze i dnes.

Česká pirátská strana vítá jakoukoliv rozumnou aktivitu směřující ke zlepšení kvality ovzduší nejen v Moravskoslezském kraji. Bohužel vládou schválená novela zákona o ovzduší(1) je ale spíše než skutečným řešením příčin problému dalším nedomyšleným zákonem, který přesouvá hlavní díl odpovědnosti na občany a pod záminkou ochrany životního prostředí chce navíc represivně zasahovat do občanských svobod a práv občanů. Zákon totiž dává úředníkům pravomoc zjišťovat, čím a jak lidé doma topí přímo v domácnostech. Takovéto narušení nedotknutelnosti obydlí bylo přitom v Česku nemyslitelné dokonce i v dobách totality. Nyní ale budou sousedé a úřady moci „odborně“ posuzovat, zda z komína domku stoupají jedy a na základě udání následně porušit domovní svobodu.

Jak se rodí mezinárodní dohoda TTIP

TTIP jako Trojský kůň Před více než rokem se Piráti zapojili do činnosti evropské občanské iniciativy STOP TTIP, která k dnešnímu dni (22.9.2015) dokázala shromáždit více než 2,8 milionu podpisů evropských občanů, kteří požadují odmítnutí TTIP. Česká pirátská strana podporuje aktivity české větve této evropské iniciativy a spolupracuje i na další informační kampani nevládních organizací s názvem Špatný vTTIP. Cílem Pirátů však není jen protestovat proti přijetí dohody, velmi dobře si uvědomujeme, že nezbytnou součástí naší snahy musí být i pečlivé informování veřejnosti o stavu vyjednávání a o rizicích spojených s touto mezinárodní dohodou.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.