• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Libor Michálek: Rejstřík skutečných vlastníků firem musí být veřejný

K 1. říjnu 2016 vstoupila v platnost novelizovaná forma zákona o veřejných zakázkách. Hrozí ale, že se i nadále budou rozdělovat veřejné zakázky firmám bez jasné vlastnické struktury. Důvodem je svérázný přístup Poslanecké sněmovny při schvalování zákona o opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti. Senát by se měl pokusit transparentnost posílit.

Senátor Libor Michálek je nejlepší v plnění slibů Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu představila 29. září své průběžné hodnocení politiků, kteří se zavázali k podpoře protikorupčních zákonů z dílny této iniciativy. Ze všech 25 senátorů, kteří zatím připojili svůj podpis alespoň pod jeden z 9 prosazovaných zákonů, nejlépe plní svůj slib Libor Michálek, zvolený za Piráty, lidovce a Zelené. Těsně je následován Václavem Láskou, dalším senátorem s podporou Pirátů.

Advokáti LEGO chtějí po Pirátech, aby cenzurovali cizí web

Firma LEGO přes své právní zástupce požaduje po Pirátské straně, aby odstranila obrázky s figurkami LEGO z tuzemského zpravodajského webu www.czechfreepress.cz. Míříme do doby, kdy budou korporace diktovat, o čem mohou zpravodajské servery psát a jaké obrázky mohou používat?

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.