• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Toto je starší verze dokumentu!


Mezinárodní vztahy

Propojení světa přes sociální síť facebook. (Creative Commons.)

Pirátské hnutí prosazuje respekt pro lidská práva a svobodné šíření informací bez ohledu na hranice. Nechceme jen sobecky prosazovat své zájmy, ale chceme opravdovou mezinárodní spolupráci. O mezinárodních závazcích a o zahraniční vojenské přítomnosti v České republice (např. radar apod.) musí zásadně rozhodovat občané v referendu.

Prosazujeme zrušení směrnic, které zasahují do soukromí a občanských svobod. Zahájíme jednání k vypovězení globálních smluv, které vynucují nefunkční monopoly na úkor rozvojových zemí i naší svobody (ACTA, TRIPS). Budeme iniciovat i transparentní revizi všech ostatních mezinárodních smluv a závazků.

Vedoucím stabilizačním prvkem mezinárodního společenství je internet. Podporujeme jeho rozšiřování bez ohledu na hranice, protože lidem zpřístupňuje informace z mnoha zdrojů. Díky Internetu se občané spojili proti starým strukturám ve státech severní Afriky, ve Španělsku nebo na Islandu. Internet vrací lidem moc, protože je propojuje.

Pirátské strany prosazují, aby se všechny státy zavázaly do komunikace na Internetu nezasahovat a aby bránily technologickou neutralitu. Prosazujeme, aby orgány spravující součásti Internetu (například ICANN) nepodléhaly politickým tlakům.

V kontextu Evropské unie budeme ve spolupráci s ostatními Pirátskými stranami prosazovat demokratizaci, redukci byrokracie a svobodný pohyb lidí, zboží, služeb a informací. Podporujeme odbourávání překážek, které svobodnému pohybu brání.

Pirátské strany konstatovaly, že takzvaná válka proti terorismu skončila. Tato válka omezila občanské svobody na celém světě, především soukromí a lidskou důstojnost. Nechceme, aby nás na letišti někdo svlékal, ukládal naše biologické údaje, nebo je dokonce posílal do dalších států. Chceme naše občanské svobody zpátky!

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.