• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Toto je starší verze dokumentu!


Mezinárodní vztahy

Propojení světa přes sociální síť facebook. (Creative Commons.) Když se vzdáme občanských svobod pod záminkou války s terorismem, bude to vítězství teroristů.
—Mikuláš Ferjenčík

Pirátská strana patří do celosvětové rodiny Pirátských stran, které staví na mezinárodní spolupráci a transparenci. Pirátské strany nesouhlasí s blokováním komunikace, odpojováním od Internetu, šmírováním a cenzurou.

Pirátská strana konstatuje, že takzvaná válka proti terorismu skončila. Válka omezila občanské svobody na celém světě, především soukromí a lidskou důstojnost. Nechceme, aby nás na letišti někdo svlékal, ukládal naše biologické údaje, nebo je dokonce posílal do dalších států. Chceme zpátky naše občanské svobody.

Svobodný a propojený Internet je dnes vedoucím stabilizačním prvkem mezinárodního společenství. Podporujeme jeho rozšiřování bez ohledu na hranice. Internet zpřístupňuje lidem informace z mnoha zdrojů. Díky Internetu již proběhly revoluce ve státech severní Afriky a probíhají i ve Španělsku a na Islandu.

Ve spolupráci s ostatními Pirátskými stranami budeme v Evropské unii prosazovat demokratizaci, redukci byrokracie a přiměřený rozsah regulace nutný pro svobodný pohyb lidí, zboží, služeb a informací. Budeme prosazovat zrušení nevyhovujících směrnic o sledování, o kopírovacím monopolu atp.

Pirátské strany budou prosazovat globální dohodu, která zajistí Internet bez státních zásahů a prosadí technologickou neutralitu. Naopak zahájíme jednání k zásadní změně nebo vypovězení globálních smluv, které vynucují monopoly na informace (ACTA, TRIPS).

V bojových akcích by se Česká republika měla angažovat pouze v míře, v jaké to vyžadují mezinárodní závazky v organizacích jako OSN a NATO. O změně mezinárodních závazků a o zahraniční intervenci v České republice (např. radar apod.) musí zásadně rozhodnout občané v referendu.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.