• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Svobodná hudba pro Viktorku, pomáháme muzikou


V sobotu 16.9. uspořádali Piráti z krajského sdružení Vysočina v klubu Oko v Havlíčkově Brodě VyOsení - putovní festival svobodné hudby nezatížené poplatky. Pirátská strana pořádá VyOsení pravidelně po celé ČR. Cílem akce bylo nejen nabídnout poslouchačům dobrou nekomerční hudbu, ale také vybrat peníze na pomoc Viktorce Fironové, která bojuje s nemocí SMA (spinální svalová atrofie I. stupně).


Na festivalu tradičně vystoupily skupiny z celé Vysočiny i ČR, které odmítají platit vyděračské poplatky ochrannému svazu autorskému (OSA). V rámci večera probíhal rozsáhlý doprovodný program pro děti i dospělé. Zatímco děti si mohly užít loutkové divadlo nebo malování na obličej, pro dospělé byla připravena výstava obrazů od Markhéty.

I přesto, že vstupné na festival bylo dobrovolné, podařilo se vybrat 7506 Kč, které poputují k Tereze Fironové, mamince malé Viktorky. O předání peněz se postaralo rodinné centrum Motýlek Žižkovo pole, se kterým Piráti spolupracují. Dražba obrazu, který věnovala Markhéta Meggy Rádarum z Jihlavy, vynesla dalších 600 Kč. Piráti děkují Markhétě za darovaný obraz, kadeřnictví Táňa Nováková za poukaz v hodnotě 400 Kč a samozřejmě všem lidem, kteří se tuto akci rozhodli podpořit, nejen formou vstupného, ale také svou přítomností.

Na začátku roku 2017 pomohli Piráti zafincovat EET pokladnu v kavárně Vrátka, která zaměstnává osoby s postižením, nyní uspořádali charitativní koncert, na co se můžeme těšit příště?

„Politika by se neměla vzdalovat lidem, ale naopak se jim přibližovat. Je důležité pomáhat tam, kde je to skutečně třeba. Věřím, že v tomto případě se to povedlo a již teď se zamýšlíme nad tím, kde vypomůžeme příště. Samozřejmě budeme rádi, pokud se nám ozvete s nějakým svým nápadem,“ hodnotí úspěšnou akci Jan Pošvář, lídr Pirátské kandidátky na Vysočině.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.