• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Stávající vedení Telče se rozhodlo zakonzervovat staré pořádky

Tisková zpráva sdružení Společně pro Telč – Piráti a Zelení

Telč se zařadila mezi další města, kde subjekty, které nově uspěly v letošních komunálních volbách, nepustili ani do rady města. Vzhledem k volebnímu výsledku je to překvapení, protože koaliční uskupení „Společně pro Telč – Piráti a Zelení“ získalo 12,05% hlasů a tím třetí místo ve volbách, hned po SNK-ED a KDU-ČSL a přesto se do rady města jejich zástupce nedostal.

V pondělí v 17:00 hodin se v Konírně telčského zámku sešlo první ustanovující zastupitelstvo města Telče. Přítomno bylo všech 21 zvolených zástupců, přičemž hned 9 z nich bylo „nováčky“. Voliči tak dali jasně najevo, že chtějí ve vedení města nové tváře a nové nápady. Bohužel většina zastupitelů se ale přáním voličů neřídila a konzervativně zvolila staronové vedení města.

Dle očekávání post starosty obhájil Roman Fabeš a to 14 hlasy z 21. Začíná takto již čtvrté funkční období. Na post místostarosty byli navrženi Pavel Komín z KDU-ČSL a Jiří Pykal za sdružení Společně pro Telč. Odevzdáno bylo 21 platných hlasů, z nichž 15 získal Pavel Komín a stal se tak místostarostou.

Do rady města byli dále zvoleni hned v prvním kole: Bohumil Norek (Čas změny, 17 hlasů), František Čermák (SNK-ED, 16 hlasů), Stanislav Máca (ČSSD, 13 hlasů), Petr Podsedník (ODS, 13 hlasů) a Karel Navrátil (SNK-ED, 11 hlasů). Nová rada tedy kopíruje naprosto stejný formát jako před 4 roky - stejné strany, stejní lidé; s jedinou personální změnou zastupitele za ODS.

Zastupitel za Společně pro Telč Ing. Jiří Pykal, který se do rady jen těsně s deseti hlasy nedostal, k tomu uvádí: „Velcí kluci nás mezi sebe do rady tentokrát ještě nepustili. Je vidět, že být třetí nejúspěšnější strana nestačí. V příštích volbách se musíme vynasnažit, abychom získali alespoň 4 zastupitele a stali se tak bohatou nevěstou, kterou nenechají sedět v koutě. Přes naše zklamání z místní politické praxe jsme odhodláni důvěru voličů nezklamat a svou práci odvést. Jestliže se tak stalo a byli jsme „zvoleni“ jako konstruktivní opozice, chceme se své role zhostit se ctí.“

Neúčast zástupce Společně pro Telč v radě je i výsledkem neúspěšného povolebního vyjednávání s vítězi voleb SNK-ED a KDU-ČSL. Naše návrhy na pestřejší zastoupení stran v radě, společnou diskusi o koncepci vedení města v příštích 4 letech a také návrh na vypracování společného programového prohlášení na roky 2014 – 2018 se bohužel nesetkaly se zájmem. A to vše přesto, že jsme s 12,05 % hlasy nechali za sebou i zavedené strany jako ODS či ČSSD a chyběli nám pouze tři hlasy pro získání tří mandátů v zastupitelstvu. Proč nakonec o spolupráci s novou posilou zavedené strany nestály, se nám bohužel nepodařilo zjistit.

„K novým uskupením patří entuziasmus a nadšení pro věc a samozřejmě i jistá dávka idealismu. To vše umožňuje do politiky přinášet nové přístupy, témata a lidi odhodlané na tom všem tvrdě pracovat. A i když staronové vedení města Telče si v nejužším vedení města nic z toho nepřálo, my jsme stále odhodláni odvést hodně dobré práce, abychom prosadili co nejvíce priorit z našeho programu“, dodává Mgr. Hana Hajnová ze sdružení Společně pro Telč.

Výsledky voleb v Telči a počet získaných míst v radě města

Pořadí ve volbách název politické strany/ uskupení procentuální počet získaných hlasů počet míst v radě města
1.Sdružení nezávislých a SNK ED24,98%3
2.Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid.16,96%1
3.Společně pro Telč - Piráti a Zelení12,05%0
4.Občanská demokratická strana11,75%1
5.ČSSD a nezávislí kandidáti10,53%1
6.„ČAS ZMĚNY“9,83%1
7.Komunistická str.Čech a Moravy8,76%0
8.TOP 09 a nezávislí5,13%0

Kontakty

Společně pro Telč – Piráti a Zelení

Web: http://telc.zeleniapirati.cz/
FB: https://www.facebook.com/piratiazeleniTELC
Email: telc@zeleniapirati.cz

Hana Hajnová (hana.hajnova@kroket.org, 721 684 323)

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.