• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

ŽiJ!, vyzývá nové logo jihlavské koalice TOP 09, Pirátů a Zelených

Koalice do komunálních voleb Žijeme Jihlavou! představila nové logo, kterým otevírá také nové webové stránky a hravou modrou grafiku s autorskými ilustracemi. Uskupení v čele s Vítem Zemanem (TOP 09), Silvií Čermákovou (Zelení) a Evou Novákovou (Piráti) rovněž zveřejnilo kompletní kandidátku a odhalilo detaily z plánu své kampaně.

Interaktivní a pozitivní, tak charakterizuje plánovanou kampaň lídr koalice Žijeme Jihlavou! „Chceme rozproudit debatu o tématech, která považujeme v jihlavském éteru za opomíjená, a přitom mají na životy obyvatel velký dopad. Chceme o nich mluvit hlavně na místech, kterých se týkají,“ odkrývá předvolební strategii Žijeme Jihlavou! Vít Zeman (TOP 09). „Rozhodně nás potkáte v ulicích,“ dodává Silvie Čermáková (Zelení). ¨

Důležitou roli v kampani sehraje i Jihlavské pirátské centrum v ulici Matky Boží 9, kde už od jara probíhají diskuze a přednášky nikoliv nutně pod hlavičkou Pirátů, ale i různých místních spolků a zájmových kroužků. Právě tam chce koalice Žijeme Jihlavou! soustředit další část svých aktivit: „Ve veřejných besedách chceme intenzivně pokračovat i před volbami. Některé se odehrají čistě v JiPiCe, některé se přelijí i ven do ulic,“ láká Eva Nováková (Piráti). Pro veřejnost je nyní spuštěn i nový web zijemejihlavou.cz, na kterém každý volič (a sympatizant) najde volební program, kandidátku i s profily jednotlivých kandidátů, kalendář akcí, blog a vyjádření podporovatelů koalice. Aktuality o koalici TOP 09, Pirátů a Zelených se dozvíte i na stránce Žijeme Jihlavou na Facebooku.

Jihlava, 10. srpna 2018 Vít Zeman, koalice Žijeme Jihlavou!

Kontakt: Vít Zeman, 601 372 372, vit.zeman@centrum.cz

Piráti na Vysočině kandidují do třinácti obecních zastupitelstev

Jihlava, 6.8.2018

Piráti na Vysočině nezaháleli a sestavili 13 kandidátek do komunálních voleb, ať už samostatných, koaličních nebo nezávislých s podporou Pirátů. V Havlíčkově Brodě a v Novém Městě na Moravě kandidují samostatně. V pěti dalších případech jde o kandidátní listiny spojené nejčastěji se Zelenými, TOP 09 a sdruženími nezávislých kandidátů. V šesti obcích pak kandidují Piráti jako nezávislí kandidáti. Mezi kandidátkami jsou ty, které budou své úspěchy obhajovat, ale vznikla i řada nových.

Počet zastupitelů je pro každé město specifický a odvíjí se od celkového počtu obyvatel. Nejvíce (37) jich bude voleno v Jihlavě, kde Piráti vytvořili koalici Žijeme Jihlavou! společně se Zelenými a TOP 09. Nejvýše postavenou Pirátkou je třetí Eva Nováková. „Jsem ráda, že se nám podařilo sestavit kvalitní kandidátku, která se namísto známých jmen opírá o odbornost. Spojení Pirátů, Zelených a TOP 09 je zárukou komplexního přístupu ke hledání skutečně funkčních řešení pro naše město. Shodli jsme se na celé řadě programových priorit, mezi které patří otevřená radnice, zapojování obyvatel do rozhodování, například formou participativního rozpočtu, revitalizace centra města a podpora dostupného bydlení,“ vysvětluje rozhodnutí vytvořit trojkoalici Nováková.

Koalice Pirátů a Zelených v Telči si zvolila lídra do podzimních voleb

Koaliční sdružení “Společně pro Telč - Piráti a Zelení” povede do podzimních komunálních voleb opět Jiří Pykal, manažer ekofarmy, člen Strany zelených a zastupitel v Telči. V primárních volbách o tom rozhodli členové sdružení v neděli 15. července večer.

“Společně pro Telč” je sdružení nezávislých kandidátů, České pirátské strany a Strany zelených, které poprvé kandidovalo v komunálních volbách v Telči v roce 2014. Kandidátka byla úspěšná a sdružení se podařilo s třetím nejlepším výsledkem získat dva mandáty v jednadvacetičlenném zastupitelstvu, kde nyní zastává roli konstruktivní opozice.

“Naším cílem je získat v podzimních obecních volbách ještě více zastupitelů a usilovat o místo v radě města. Tak bychom se mohli více podílet na chodu obce a pracovat aktivněji na smysluplných projektech, než z opozičních lavic”, uvedl Jiří Pykal, jednička na kandidátce a předseda kontrolního výboru zastupitelstva města Telče. “Ve svém programu se chceme zaměřit především na dostupné bydlení, zachování zdravotní péče, podporu vytváření pracovních míst, kultivaci prostředí a vyžití ve městě; zkrátka na vše, co povede k rozvoji obce a zamezí poklesu počtu obyvatel”, dodává Pykal.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.