• Tobias Esner má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Republikový výbor se sešel v Jihlavě

O uplynulém víkendu se v Jihlavském Pirátském Centru sešel druhý nejvyšší orgán Pirátské strany - Republikový výbor za účelem projednání důležitých bodů, které se nashromáždily od minulého zasedání.

Jednání započalo v sobotních brzkých odpoledních hodinách. Na pořadu jednání byly především otázky týkající se voleb do Senátu a jejich financování, účetního programu Pirátské strany, změny pravidel hospodaření a dalších důležitých témat. Jednalo se až do večerních hodin.

V neděli ráno zasedání pokračovalo probíráním mimo jiné tématu nového účetního systému či Kodexu zastupitele. Po poledni bylo jednání ukončeno a zástupci RV se rozjeli domů.

Kontakt pro média: Hana Hajnová (hana.hajnova@pirati.cz, 721 684 323)

Piráti posílají do senátních voleb na Třebíčsku Michala Šalomouna

Primární volby na pozici pirátského senátorského kandidáta ve volebním obvodu číslo 53 na území Třebíčska vyhrál JUDr. MgA. Michal Šalomoun, Ph.D. Stal se tak druhým pirátským kandidátem na Vysočině.

Již v dubnu si Piráti zvolili svého kandidáta v chrudimsko-havlíčkobrodském obvodu, kterým se stal Ing. Roman Šemík. O měsíc a půl později skončila primární volba i v třebíčském senátním obvodu, ve které zvítězil právník Michal Šalomoun. Ve své advokátní praxi se zaměřuje na autorské právo, ochranu osobnosti, ochranu osobních údajů a směnky. V rámci své odbornosti byl osloven předsedou Pirátské strany Ivanem Bartošem ke spolupráci v době sporu s kolektivními správci.

„Pokud se týká mých motivací, proč chci kandidovat do Senátu, tak pro mne je to v podstatě logické pokračování toho, co jsem dělal a dělám. Senát totiž působí jako druhá parlamentní komora, která přezkoumává návrhy zákonů schválené Poslaneckou sněmovnou. Pokud tedy existuje nějaká vhodná kvalifikace pro senátora, tak asi není od věci, aby to byl právník,“ doplnil Šalomoun.

Profil Michala Šalomouna - https://wiki.pirati.cz/lide/michal_salomoun


Kontakt pro média: Hana Hajnová (hana.hajnova@pirati.cz, 721 684 323)

Piráti si na Vysočině zvolili nové vedení

4.5.2018, Jihlava - Ve čtvrtek 3. května ve večerních hodinách skončila online volba krajského předsednictva Pirátské strany na Vysočině. Už před týdnem bylo známo jméno nové předsedkyně, kterou se stala Michaela Vodová, nyní k ní byli zvoleni další čtyři místopředsedové.

Piráti volili nové vedení na základě „březnových“ změn - nejprve si krajské fórum odsouhlasilo zvýšení počtu členů krajského předsednictva ze tří na pět členů (včetně postu předsedy) a následně bývalé předsednictvo, v jehož čele stál poslanec Jan Pošvář, rezignovalo. Hlavním důvodem byla skutečnost, že bývalé předsednictvo bylo zvoleno v čase, kdy Piráti na Vysočině čítali mnohem méně členů než dnes a také vznikla potřeba předsednictvo rozšířit, aby bylo schopné zvládnout rostoucí agendu související hlavně s blížícími se senátními a komunálními volbami.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.