• Tobias Esner má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat

Piráti na Vysočině hledají osobnosti pro kandidaturu do Senátu

Pirátská strana Vysočina zahajuje přihlašování osobností do primárních voleb kandidátů na senátora v senátních obvodech Chrudim a Třebíč.

Piráti mají kandidátky jako vždy otevřené, zájem může projevit každý, kdo souzní s pirátskou filosofií, má potřebné znalosti, schopnosti a hodlá se nechat „grilovat“ členskou základnou, aby se pokusil vyhrát primární volby a být tak nejlepším kandidátem. Uchazeči mohou posílat své přihlášky, CV a motivační dopisy do 18. února na níže uvedený email. Poté bude zahájeno jednání, kde se přihlášení kandidáti budou představovat členům. Je na nich, zda zvolí formu internetovou či osobní na schůzkách v jednotlivých místních sdruženích a v jihlavském Pirátském centru. Poté proběhne hlasování - primární volby. Následně bude s kandidátem podepsána smouva o podpoře a dohodne se způsob vedení kampaně.

Piráti nejen ve sněmovně, ale i na Třebíčsku

Druhá nejsilnější strana na Vysočině buduje svoji regionální strukturu a zakládá po Havlíčkově Brodě, Chotěboři a Telči další místní sdružení - tentokrát v Třebíči. Piráti se ale neomezují ve své působnosti pouze na Třebíč, ale jejich ambicí je zastřešit své členy a příznivce po celém okrese.

Po velkém úspěchu Pirátů v parlamentních volbách přibývá i na Třebíčsku příznivců a podporovatelů této strany. Minulý týden svolal přípravný tým ustavující fórum místního sdružení České pirátské strany Třebíčsko, které bude společnou platformou jak pro členy, tak i pro příznivce z celého třebíčského okresu.

Piráti otevřeli dveře svého centra v Jihlavě

V neděli 21. ledna se poprvé pro veřejnost otevřely dveře nového pirátského centra v ulici Matky Boží v Jihlavě. Ve stejných prostorách se nachází i kancelář pirátského poslance za Vysočinu Jana Pošváře.

Nově zvolený poslanec Jan Pošvář byl jedním z průvodců, kteří od dvou hodin zájemcům z řad veřejnosti představovali poslaneckou kancelář a nové pirátské centrum. Od čtyř hodin v jeho prostorách proběhlo zasedání krajského fóra Pirátů Vysočiny, které bylo také veřejné. „Vizí pirátského centra je být otevřeným prostorem pro setkávání Pirátů a veřejnosti. Plánujeme otevřené workshopy třeba na téma bezpečnosti na internetu, ochrany osobních údajů, či představování toho, jak Piráti fungují. Pravidelně také chceme promítat svobodné filmy nebo hrát svobodnou hudbu,“ uvedla krajská pirátská koordinátorka Michaela Vodová.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.