• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Koalice Pirátů a TOP 09 pod názvem Společně otevřeme Třebíč se připravuje na říjnové komunální volby

Třebíč, 17. 06. 2018

Do komunálních voleb v Třebíči spojí síly dvě parlamentní strany - Piráti a TOP 09. Jejich lídři to oznámili na nedělní tiskové konferenci v rámci první společně pořádané akce Den otců a dětí s Piráty a TOP09. Na tiskové konferenci podepsali memorandum o spolupráci, představili lídry kandidátky a několik bodů společného programu. Kromě toho se zde představil i kandidát Pirátů do senátních voleb Michal Šalomoun, jehož kandidaturu podporuje i TOP 09.

Roman Pašek, pirátský lídr společné kandidátky k tomu dodal: „Díky spolupráci Pirátů a TOP 09 nabídneme odborníky na širokou škálu problémů, s nimiž se obyvatelé Třebíče potýkají. Především se chceme zaměřit na otevření radnice, což je ostatně patrné i z našeho názvu - Společně otevřeme Třebíč. Slovem společně však nepoukazujeme jen na spolupráci dvou politických stran, ale i na spolupráci s občany, protože i je chceme do rozhodování o budoucím dění v Třebíči zapojovat.“

Otevřená radnice je podle programu koalice radnicí s transparentně vedenými účty a účetnictvím, registrem lobbistických kontaktů a systémem zveřejňování audiovizuálních záznamů a zápisů ze všech jednání. Koalice bude prosazovat, aby občané měli dostupné možnosti, jak komunikovat s radnicí. I radnice ale musí najít odpovídající a fungující kanál pro komunikaci s občany. Z rozpočtu města Třebíče navrhuje koalice vyčlenit část, o jejímž využití budou moci rozhodnout sami občané. Ti budou moci navrhovat projekty v určených prioritních oblastech a hlasovat o tom, které z nich budou uskutečněny.

Dvojka společné kandidátky a lídr za TOP 09 Zdeněk Jakšík se v rámci působení na radnici chce zaměřit zejména na řešení dopravy a podporu sportu. „Ze spojení s Piráty očekáváme neotřelou kombinaci nápadů a elánu. Chceme oslovit voliče, kteří ještě stále věří v demokracii a chtějí se podílet na rozhodování. Cítíme, že naše město potřebuje novou energii a vedení, které je v mnoha oblastech oživí. Proto věříme, že nám s otevíráním radnice pomůžete a přijdete k volbám,“ vysvětluje důvody spolupráce Jakšík.

Součástí podepsaného memoranda je i dohoda o společné podpoře kandidáta do voleb do Senátu v obvodu č. 53 (Třebíč), JUDr. MgA. Michala Šalomouna, PhD. Michal Šalomoun je advokát s generální praxí, který má své kanceláře v Třebíči a Moravských Budějovicích. Autor několika právních publikací je vyhledávaný odborník v oblasti autorského práva, ochrany osobnosti a ochrany osobních údajů. „Jsem známý bojem proti zneužívání práv kolektivními správci. V Senátu budu uplatňovat své zkušenosti z advokátní praxe. Na soudech nejrůznějších stupňů se pohybuji prakticky denně a znám kondici české justice velmi dobře, včetně jejích nešvarů,“ dodává ke své kandidatuře Šalomoun.

Kontakty

Roman Pašek, roman.pasek@pirati.cz, 734 507 329

Odkazy
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.