• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Setkání Republikového výboru

Jihlava, 14.3.2012 - Tisková zpráva KS Vysočina Pirátské strany

Piráti z Vysočiny se zúčastnili setkání Republikového výboru, který se konal 25.-26. února v Pardubicích. Republikový výbor Pirátů se rozhodl, že upřednostní samostatné kandidátky. Kraj Vysočina na své pravidelné schůzi (13.3.2012) tento záměr potvrdil.

„V nastávajících volbách představíme unikátní program. Věříme, že programy, které připravíme, výrazně zvýší kvalitu života v krajích. Uchopili jsme témata, které veřejností už dlouho rezonují, ale zatím nikdo se jimi nedokázal relevantně zabývat. Náš program bojuje proti zatuchlosti stávajícího systému a proti šířícímu se strachu a nejistotě,“ řekl předseda krajského sdružení Jihomoravského kraje Jiří Kadeřávek.

Spokojenost s prací krajských sdružení vyjádřil i předseda strany Ivan Bartoš: „Líbí se mi, že jsou kraje velmi samostatné a tvůrčí. Krajům prostě věřím.“

Republikový výbor dále projednával fungování personálního odboru. Potřeba odboru se objevila v důsledku množství zájemců, kteří se chtějí připojit díky odporu proti ACTA. Členové republikového výboru se po obědě zúčastnili spontánní demonstrace proti ACTA.

Během ní ještě sebrali další podpisy pod petici proti ACTA. Na zpáteční cestě z náměstí se setkali se skupinkami seniorů, kteří v diskusi zmínili vlastní zkušenosti v boji s totalitou. „Zrovna v den dnešní Facebookové stávky, kdy lidé okupují zdi ostatních politických stran a žádají o nesouhlas s kontroverzní smlouvou ACTA, nás podpora občanů obzvlášť těší,“ usmívá se odborník na ACTA Mikuláš Ferjenčík.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.