• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Setkání Pirátů na Vysočině: Předseda Ivan Bartoš přijede 8. ledna do Havlíčkova Brodu

2. ledna 2017, Havlíčkův Brod.
Volební rok 2017 zahajují Piráti na Vysočině už tento víkend. V neděli 8. ledna se za účasti předsedy strany Ivana Bartoše uskuteční v Havlíčkově Brodě otevřené setkání Krajského sdružení Vysočina. Jedná se o první akci v rámci pirátské „cesty kolem světa“, pořádané postupně ve všech krajích ČR ve spolupráci s republikovým vedením strany. Kromě krajské agendy se budou řešit také primární volby na kandidátní listiny pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny, strategie pro rok 2017 a všechno, co vás zajímá nebo trápí. Přijeďte se poznat s Piráty v neděli 8. ledna 2017 od 16 hodin do klubu Oko na Smetanově náměstí 31 v Havlíčkově Brodě.

Plošné obsazování kandidátek metodou primárních voleb není ve většině českých politických stran běžné. U Pirátů jsou primární volby jedním ze základních principů vnitrostranické demokracie. O obsazení a pořadí kandidátních listin rozhodují všichni členové svým hlasováním, kterému předchází představení jednotlivých kandidátů a jejich priorit. Ty musí být v souladu s pirátským programem. Na Vysočině již Piráti proces otevřených primárek zahájili a občanům i politickým subjektům nabízí možnost aktivně se jich zúčastnit.

„Naše kandidátky jsou otevřené nezávislým osobnostem i členům regionálních politických stran a hnutí. Jsme otevřeni jednání s každým, jehož programové priority jsou ve shodě s naším programem. Primární volby budou tradičně probíhat na fóru Pirátů,“ sdělil k procesu výběru předseda Krajského sdružení Pirátů na Vysočině Jan Pošvář.

Kontakty

Mgr. Michaela Vodová
koordinátorka a místopředsedkyně krajského sdružení, 770 113 639, michaela.vodova@pirati.cz

Související odkazy

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.